Jonavos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) trečiadienį dalyvavo Valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose įvykus tariamai branduolinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje (AE).

Pagal pratybų scenarijų, Jonavos rajone, Gudžionių kaime, buvo įkurtas tarpinis evakuojamų gyventojų registravimo punktas.

„Astravo atominė elektrinė yra nuolatinė grėsmė Lietuvos gyventojų saugumui, o Jonavos rajonas, nors ir nežymiai, tačiau patenka į šimto kilometrų poveikio zoną, todėl turime būti pasirengę tinkamai reaguoti į galimą nelaimę ir sklandžiai suteikti būtiną pagalbą gyventojams“, - sako Jonavos rajono savivaldybės ESOC vadovas, administracijos patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pratybose, pasak organizatorių, dalyvavo apie 1 300 dalyvių: 445 savanoriai statistai, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, per 500 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narių.

Pratybų užduočių įgyvendinimo veiksmai vyko 73 vietose. Daugiausia dėmesio buvo skiriama gyventojų evakavimui iš atominės elektrinės avarijos poveikio zonos, atliekant realius praktinius veiksmus: gyventojų surinkimą pirminiuose punktuose, tarpinį registravimą švarioje zonoje, užterštų gyventojų sanitarinį švarinimą ir gyventojų priėmimą kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Pratybose taip pat patikrinti maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens, pašarų ir žaliavų kontrolės mechanizmai, valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų panaudojimas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: