Jonavos rajono savivaldybės švietimo įstaigos dalyvaus „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programoje, kuri, tikimasi, suteiks galimybių šiuolaikinei mokyklai tapti išmanesne, labiau atitinkančia šiandienos aktualijas ir svarbiausia – suteiks kokybiškesnį ugdymą vaikams.

Apie tai pirmadienį kalbėjo Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos renginyje, kuriame paskelbta apie TŪM programos startą.

„Mūsų tikslas ir mūsų įsipareigojimas esamiems ir būsimiems šalies moksleiviams turėtų būti vienas – kokybiškas švietimas ir šiuolaikines galimybes atitinkančios priemonės nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Tai – ambicingas ir ilgalaikis tikslas, tačiau konkrečius žingsnius turime pradėti daryti nedelsiant“, - kalbėjo M. Sinkevičius.

Pasak mero, Jonavos rajono savivaldybė ruošiasi dalyvauti programoje ir tikisi būti viena pažangiausių programos dalyvių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiandien paskelbė pirmojo ilgametės švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ etapo pradžią. Savivaldybės kviečiamos pranešti apie ketinimą dalyvauti programoje – tam skiriamos aštuonios savaitės.  

Tikimasi, kad programoje dalyvaus ne mažiau kaip trys vienos savivaldybės mokyklos, jei tiek jų savivaldybėje yra. Programoje gali dalyvauti pradinės, pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 vaikų ir kurios nevykdo mokinių atrankos.

Programos įgyvendinimui numatyta skirti 210 mln. eurų. Siekiama iki 2030 metų kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymosi sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: