Praėjusį savaitgalį Survilų sodybos diskgolfo parke (Jonavos raj.) vyko 2021 m. Lietuvos diskgolfo taurės finalinis etapas. Jame ne vienas jonavietis pasipuošė aukso medaliu:  moterų įskaitoje užtikrintai laimėjo Mireta Jurgelevičiūtė, meistrų grupėje -Miroslavas Jurgelevičius. Tačiau lygių nebuvo ne tik šiems dviems gerai tarp diskgolfo entuziastų žinomiems sportininkams – Jaunimo iki 18 metų divizione čempionu tapo Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos 11-okas Andrius Patruševas. Nors sportininko namuose netrūksta apdovanojimų ir iš kitų varžybų, jis pripažįsta, kad Jaunimo čempiono titulas itin džiugina. Visgi, sustoti nėra kada –  jau netrukus vaikinas susirungs kitose varžybose.

Susidomėjo po ekskursijos

Simboliška, bet pirmąjį savo aukso medalį įskaitinėse varžybose A. Patruševas laimėjo būtent ten, kur ir gimė jo susidomėjimas šiuo  sportu.

„2019 metais pavasarį su mokykla vykome apžiūrėti Survilų sodyboje esantį diskgolfo parką. Jo vadovas trumpai papasakojo apie žaidimą, leido apžiūrėti diskus, pamėginti pažaisti.  Tuomet pirmą kartą sužinojau apie šią sporto šaką. Susižavėjau sportininkais bei pačiu žaidimu – žaidėjų taiklumu, strategija, žaidimo principu. 

Kilo smalsumas mėgėjiškai pabandyti žaisti  ir pačiam. Po to sekė noras tobulėti, mesti taikliau, gerinti rezultatą, kilo motyvacija ir užsidegimas“, – pasakojo A. Patruševas.

Nusprendė išbandyti jėgas


Šiandien „Chilli Disc Golf“ komandai priklausantis vaikinas skaičiuoja, kad diskgolfą žaidžia daugiau nei du metus. Nuo to laiko sudalyvauta ne vienose varžybose, pelnytas ne vienas laimėjimas, tačiau A. Patruševas prisimena dieną, kai pirmą kartą susirungė su kitais sportininkais. 

„Pradžioje žaisdamas diskgolfą tikrai nesijaučiau drąsiai, tačiau perpratęs žaidimo principą bei pasitreniravęs metimą, nusprendžiau išbandyti savo jėgas varžybose. Pirmosios, kuriose rungiausi kaip dalyvis, taip pat vyko Survilų sodyboje.

Galiu pasakyti, kad jose įgijau naujos patirties, patyriau gerų emocijų, susipažinau su šio sporto entuziastais“ , –  kalbėjo A. Patruševas.

Suprato, kad turės įdėti pastangų

Paklaustas, ar tikėjosi šiais metais tapti jaunimo čempionu, vaikinas teigia, kad prasidėjus sezonui, jis apie pergalę negalvojo.

„Iš pradžių buvo tik didžiulis noras dalyvauti, bet sužaidus pirmąjį etapą, nuomonė pasikeitė – patikėjau savo jėgomis ir supratau, kad įdėjus daug pastangų, galiu nugalėti. 

Įpusėjus sezonui, man sekėsi puikiai, bet tikras džiaugsmas užplūdo tada, kai jau gavau jaunimo čempiono medalį. Supratau, kad įdėtos pastangos atsipirko su kaupu“ , – kalbėjo gimnazistas.

Didelė konkurencija


A. Patruševas pastebi, kad diskgolfo populiarumas Lietuvoje kokia į aukštumas.

„Kiekvienais metais diskgolfo žaidėjų skaičius auga. Varžybose yra daug patyrusių ir greitai progresuojančių žaidėjų, kurie sudaro labai didelę konkurenciją, tačiau jonaviečiai tikrai demonstruoja gerus rezultatus.

Manau, tai Lietuvos diskgolfo pradininkų darbo rezultatas. Jie įdėjo daug pastangų, siekiant paversti šį žaidimą populiaresniu, bandant supažindinti kuo daugiau žmonių su juo“ , – kalbėjo jaunuolis. 

Išgirdę susidomi

Ir visgi, gimnazisto pažįstamų rate iki šiol atsiranda žmonių, kurie išgirdę diskgolfo pavadinimą, suklusta.

„Pastebėjau, kad nežinantys šio žaidimo principų, išgirdę apie diskgolfą, susidomi ir prašo papasakoti, kaip jis yra žaidžiamas. Taip pat neretai prašo parodyti diskus.

Kai papasakoju esminius principus, neretas nori pats pabandyti žaisti. Smagu, kad taip žaidimu susidomi vis daugiau jaunų žmonių.

Tiesa, yra ir tokių, kurie anksčiau buvo girdėję diskgolfo pavadinimą, tačiau nėra matę pačio žaidimo“ , – pasakojo jaunuolis.

Mato ne vieną privalumą


Ko gero, ne vienas diskgolfo entuziastas sutiktų, kad Jonava, turėdama net keletą nuolatinių šio žaidimo varžybų čempionų, galėtų pretenduoti į diskgolfo sostinės titulą. Prie to dar prisideda ir neseniai vaizdingoje miesto vietoje atidarytas naujas diskgolfo parkas.

„Šiuo metu Lietuvoje yra nemažai diskgolfo parkų ir kiekvienas turi savo ypatumų. Jei reikėtų išskirti vieną labiausiai patikusį, negalėčiau to padaryti. 

Nepaisant to, galiu pasakyti, kad Jonavos parkas – nuostabus. Jis turi puikų reljefą, krepšių, kuriuos supa graži aplinka, įvairovę“ , – kalbėjo sportininkas. 

Laukia varžybos

Kokie artimiausi naujojo Lietuvos jaunimo čempiono planai?

„Iki šiol treniruodavausi 4-6 kartus per savaitę. Dabar žadu dar daugiau treniruotis - tobulėti visada yra kur.

 Ruošiuosi dalyvauti  artėjančiose „Šveicarijos ruduo“  varžybose. Jos vyks ne kur kitur, o Survilų sodybos diskgolfo parke“ , – pokalbio pabaigoje kalbėjo jaunuolis.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: