Jonavietis Dainius teigia, kad  jau keletą kartų Jonavoje teko matyti Lenkijos policijos  automobilius. Vyriškiui įdomu, ką Lenkijos pareigūnai veikia Lietuvos vidury? Kiti rajono gyventojai tvirtina, kad Lenkijos ir itin daug Lietuvos pareigūnų gana dažnai mato ir Ruklos miestelyje.

Kaip yra pranešusi Lietuvos policija, dar rugpjūčio 30-ąją į Lietuvą atvyko ir policijos pareigūnams talkins kolegos iš Lenkijos.

Įgyvendinant tarptautinius teisės aktus 2021 m. rugpjūčio 25 d. pasirašytas Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lenkijos nacionalinės policijos vado susitarimas, pagal kurį 53 Lenkijos policijos pareigūnai 2 mėnesius vykdys misiją Lietuvoje.

Lietuvos ir Lenkijos policijos pareigūnai vykdys užduotis susijusias su nelegalios migracijos prevencija ir užkardymu - jie kartu patruliuos pasienio regionuose, saugos nelegalius migrantus ir atliks kitą kasdienį policijos pareigūnų darbą.

Lenkijos policijos pareigūnai atvyko su savo šalies policijos automobiliais, tarnybinėmis uniformomis ir kita policijos amunicija.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą nelegalių migrantų apgyvendinimo planą, migrantai apgyvendinami 5 vietose, viena iš jų – Jonavos rajone esantis Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro pastatas ir modulinių namelių stovyklavietė, kur įkurdintos socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės.

Esant migrantų bandymų pabėgti iš apgyvendinimo vietų ir dėl to kylančių neramumų, visose  migrantų apgyvendinimo stovyklavietėse sustiprinta apsauga -  skirta daugiau pareigūnų ir patruliavimo ekipažų. Juos saugo Viešojo saugumo tarnybos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kalėjimų departamento pareigūnai.

Skaitytojų nuotraukoje – Rukloje sustiprintas policijos patruliavimas

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: