Lietuvos gyventojai pastarosiomis savaitėmis buvo kviečiami dalyvauti konkurse „Pokyčių miestas“ – jo metu žmonės skatinti atkreipti dėmesį į tai, kaip Lietuva pasikeitė per paskutiniuosius 10-imt metų. Balsavimas vyko ir tebevyksta portale lrytas.lt. Užvirus įnirtingai kovai tarp Jonavos ir Šilalės, jonaviečiai kelia klausimą, ar balsavimas vyko sąžiningai?

,,Įdomu tai, kad Jonavos ir Šilalės gyventojų skaičius stipriai skiriasi, bet Šilalė vis surinkdavo tūkstančius balsų. Neabejoju, kad šio miesto gyventojai palaikė savo kraštą, bet jų balsai lyg stebuklingai kildavo vėlyvais vakarais, naktimis. 

Kyla klausimas, ar balsavimas vyko sąžiningai? Galbūt buvo pasitelktos kokios išmaniosios technologijos ar kiti būdai, leidę pasiekti tokių rezultatų?", - teiravosi skaitytojas Tomas.

Panašių klausimų sulaukta ir daugiau. Dėl to portalas jonavoszinios.lt susisiekė su konkurso iniciatore Centrine projektų valdymo agentūra.

,,Ačiū už jūsų užklausą ir informaciją. Džiaugiamės, kad konkursas sulaukė tokio aktyvumo.

Dėl jūsų paminėto fakto susisiekėm su lrytas.lt ir paprašėme patikrinti, ar balsavimas nebuvo nesąžiningas. Lrytas.lt iki šiol reguliariai tikrindavo tokius atvejus, ypatingai pastebėjus žymų balsų augimą, ir šįkart žymų augimą pastebėjo. Konkursas stabdomas šiandien 12 val., tad tada tikrins balsus ir sugrįš su atsakymu. Būtent šiuo metu vyksta labai aktyvus balsavimas, sistemos apkrautos ir tikrinimą, lrytas.lt komandos teigimu, geriausia atlikti balsavimą baigus. Būtinai jus informuosiu gavusi lrytas.lt atstovų įvertinimą", - rašoma atsakyme.

Tiesa, nors balsavimas kaip ir turėtų vis dar vykti, skaitytojai praneša, kad jo puslapis - nepasiekiamas. 

Daugiausiai balsų surinkusiam miestui bus suteiktas „Pokyčių miesto“ titulas, o jo gyventojų lauks staigmena – nemokamas renginys su muzikine programa. Renginį dovanoja ir inicijuoja ES investicijų projektus administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su kitomis institucijomis - Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: