Jonavoje įsisuko sukčiai: vien per pastarąsias dvi savaites Jonavos policijos pareigūnai gavo 6 gyventojų pranešimus dėl sukčiavimo jų atžvilgiu. Ne vienas asmuo liko apgautas po to, kai pervedė rankpinigius už tariamai nuomojamo buto nuomą. Kai portalą jonavoszinios.lt pasiekė galimo apgaviko/apgavikų kontaktai - ,,Facebook" paskyra, iš kurios buvo rašomi skelbimai - žurnalistė apsimetė potencialia nuomotoja, kas leido iš arti pamatyti sukčių pasakas. Kaip paaiškėjo, vieniems pastarieji nurodė pinigus pervesti į banko sąskaitas, kitiems - ,,Perlo" terminalu. Tačiau net ir sužinoję, kad juos iškvosti bando žurnalistai, įtariamieji toliau suko uodegas ir aiškino, jog nesupranta, apie kokias apgavystes kalbama.

Paprašė rankpinigių

Tie, kas bent kartą bandė išsinuomoti būstą Jonavoje, puikiai žino, kad surasti pastogę nuomai nėra lengva. Dėl to ,,Facebook" pasirodęs skelbimas apie ieškomus nuomininkus greitai patraukė ir portalo jonavoszinios.lt skaitytojos (vardas merginos prašymu neskelbiamas) dėmesį. Skelbime buvo patalpintos patrauklaus būsto nuotraukos, nurodant, kad jo nuoma - 170 eurų. Mergina greitai kreipėsi į tariamą nuomotoją, o šis, iš pradžių tikinęs, kad butą galės parodyti už kelių dienų, greitai paprašė ir rankpinigių - pusės mėnesio dydžio nuomos sumos, t.y. 85 eurai.

Pervedus pinigus, mergina liko ir be jų, ir be buto. Nebuvo atsakoma ir į jos žinutes. Tuo tarpu patys sukčiai toliau skelbė apie nuomą.

Kadangi policija šiuo metu vykdo tyrimą ir aptartas asmuo/asmenys - galimas sukčius/sukčiai - tik įtariamieji, deja, negalime skelbti visos turimos informacijos. Nepaisant to, pervedę rankpinigius į E. Č, R. M ar E. Š sąskaitas ir iki šiol negavę jokių žinių dėl nuomos, turėtumėte suklusti - tikėtina, kad patekote į sukčių pinkles. 

Ragino pervesti skubiai

Kai portalo jonavoszinios.lt žurnalistė susisiekė su asmeniu, valdančiu skelbimus talpinančią ,,Facebook" paskyrą, šis patikino, kad nėra jokių kliūčių išsinuomoti būstą. Jis lyg niekur nieko klausinėjo, ar bus reikalingi baldai, kokios trukmės nuomos sutartis bus pasirašoma, tačiau, tradiciškai, paprašė iš anksto jam pervesti rankpinigius, kas esą užtikrins, kad butas bus rezervuotas.

Pinigus buvo prašoma pervesti ,,Perlo" terminalu, nes, kaip aiškino galimas sukčius, jo sąskaita belgiška. Tiesa, šito jis, ko gero, nemelavo, nes kaip matyti iš kitų apgautų asmenų pateiktų duomenų, dalis jų pinigus pervedė į nelietuvišką sąskaitą, kuri prasideda ne mums įprastomis raidėmis ,,LT", o ,,BE".

Sukčius, bendravęs su žurnaliste, nurodė, kad savo duomenis pateiks tada, kai ji jau bus mokėjimų terminale. Patikinus, kad ji jau ruošiasi daryti perlaida, šis atsiuntė neva tai savo žmonos vardą ir pavardę (E. Š). Šalia to, duota rekomendacija, kad terminalo darbuotojos būtų paprašyta padaryti greitą perlaidą.

Tikino, kad nieko nesuprato

Informavus asmenį, kad jis bendrauja su žurnaliste ir pasiteiravus, kada jis gražins pinigus už neišnuomotą būstą, asmuo nedingo, ko buvo tikėtasi, tačiau akiplėšiškai aiškino jog nesupranta, kas vyksta.

Visgi, tuomet jis jau atrašė apgautai skaitytojai, nebeignoravo jos žinučių, tačiau toliau aiškino, kad jokių pinigų akyse nematė ir nesupranta, apie ką eina kalba. Esą jis gyvena Amerikoje, o jo anketa, matyt, buvo pasinaudota.

Nors įtariamasis buvo paragintas grąžinti pinigus, jis to nepadarė iki šiol.

Ir didesnės sumos

Sekant šios istorijos pėdomis paaiškėjo, kad iš tos pačios ,,Facebook" anketos buvo apgautas ne vienas žmogus. Viena mergina į nurodytą sąskaitą pervedė daugiau nei 300 eurų.

Nežinia, ar visi apgauti asmenys jau kreipėsi į policiją. Tačiau tiek portalo jonavoszinios.lt skaitytojos, tiek žurnalistų surinkti duomenys jau perduoti pareigūnams.

Pareigūnai primena

Policijos pareigūnai dar kartą primena ir pataria: nesiųskite avanso asmenims, kurių nepažįstate, pirkite tik iš patikimų internetinių parduotuvių, atkreipkite dėmesį į pirkėjų įvertinimus, neatsakykite į įtartinus pranešimus ir skambučius. Dažniausiai pagal internete paskelbtus asmenų skelbimus apie kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, įvairios vaizdo ir garso technikos ar kitų populiarių prekių pardavimą klientais prisistatantys sukčiai susitaria už prekę sumokėti pavedimu, suklastotą atlikto pavedimo patvirtinimą siunčia pardavėjui. Įtikinus pardavėją, kad pinigai jau greitai bus jo sąskaitoje, menamas pirkėjas atsiima prekę – todėl prekes perduokite tik tada, kuomet visa suma pasieks jūsų asmeninę sąskaitą.

Būkite budrūs, nebūkite patiklūs, saugokite savo turtą. Priminkite pagrindines taisykles ne tik giminaičiui, bet ir kaimynui, draugui ar bendradarbiui.

Na o įtariamų sukčių pasakas galite pamatyti ir savo akimis - visas susirašinėjimas su portalo jonavoszinios.lt žurnaliste patalpintas nuotraukų galerijoje. 

Taip pat skaitykite: