Birželio 1-2 dienomis antrus gyvavimo metus skaičiuojančiame Molėtų diskgolfo parke įvyko PDGA asociacijos sankcionuotos varžybos – „Lietuvos diskgolfo taurės su Elevation Discs“ ketvirtasis etapas. 

Šių metų diskgolfo taurės sezone varžybos vyko dvi dienas. Šeštadienį varžėsi „atvirojo“ (MPO) ir moterų (FPO) diviziono žaidėjai. Sekmadienį žaidė penkių divizionų sportininkai (jaunimo iki 18 metų (MJ18), 40+ amžiaus (MP40), moterų 40+ amžiaus (FP40), 50+ amžiaus (MP50) ir mėgėjai (MA4 divizionas pagal PDGA)). Kai kurie sekmadienio divizionų žaidėjai spėjo sudalyvauti ir „atvirojo“ diviziono varžybose šeštadienį. Iš viso abi dienas etape dalyvavo 120 sportininkų. 

Pagrindiniame „atvirajame“ divizione (MPO) antrą pergalę šio sezono taurės etapuose iškovojo vilnietis Domas Šimkūnas („DiscCity“ komanda). Jo rezultatas po dviejų ratų varžybų buvo 112 (-12 prie PAR). Antrą vietą Molėtų etape iškovojo vienintelis svečias iš užsienio estas Soren Vetevool (113 (-11)). Trečią vietą pasidalino du vilniečiai – Mindaugas Pošius ir Vytenis Čukauskas (po  117 (-7)). Pažymėtina, jog S. Vetevool ir V. Čukauskas kitą dieną dalyvavo 40+ amžiaus grupės varžybose. 

Moterų varžybose irgi virė atkakli kova. Čia pergalę lėmė taip pat tik vienas metimas. Pirmąją pergalę šių metų taurės sezone pasiekė vis daugiau konkurencijos iš varžovių sulaukianti daugkartinė Lietuvos čempionė ir taurės laimėtoja jonaviškė Mireta Jurgelevičiūtė („Latitude64 Baltic“ komanda) – 135 metimai (+11 prie PAR). Antrąją vietą užėmė Svetlana Kobec su 136 metimais (+12), o trečioji vieta atiteko Guodai Vereniūtei – 139 metimai (+15). 

Jaunimo iki 18 metų divizione dar vieną užtikrintą pergalę pasiekė Adomas Brazauskas iš Kulautuvos („DiscCity“ komanda). Jo rezultatas 123 metimai (-1 prie PAR) buvo net 8 metimais geresnis už antroje vietoje likusio jo komandos draugo vilniečio Vėjo Ūselio (131 (+7)). A. Brazauskui tai jau buvo trečia pergalė Lietuvos taurės sezone iš keturių galimų. Trečią vietą užėmė Augustinas Lasys iš Vilniaus (141 (+17)). A. Lasiui tai buvo pirmasis podiumas taurės varžybose per jo neilgą diskgolfo karjerą.  

Meistrų (vyresnių nei 40 m.) varžybose intrigos taip pat netrūko – prizinių vietų likimas sprendėsi varžybų pabaigoje. Nesėkmė lydėjo beveik iki pabaigos pirmavusį Miroslavą Jurgelevičių. Paskutiniame krepšyje iššvaistęs savo pranašumą jis turėjo tenkintis antrąja vieta. Į priekį vienu tašku išsiveržė, ir pirmą pergalę šių metų sezone pasiekė vilnietis Tadas Ūselis („DiscCity“ komanda). T. Ūselio rezultatas – 121 (-3). Trečia vieta atiteko lyderių komandos draugui Aurelijui Zinkevičiui (123 (-1)).  

Vyresnių nei 40 metų moterų divizione pirmąją vietą iškovojo Daiva Pranukevičienė (Elektrėnų diskgolfo klubas) su bendru dviejų ratų rezultatu 166 metimai (+42 prie PAR). Antrąją vietą užėmė Elvyra Strelkauskienė – 173 metimai (+49), o trečiąją vietą pelnė Danguolė Kriaučiūnienė su 185 metimais (+61). 

Vyresnių nei 50 metų divizione laimėjo Raimondas Mikalkėnas („Chilli Disc Golf Lietuva“ klubas) su bendru dviejų ratų rezultatu 132 metimai (+8 prie PAR). Antroji vieta atiteko Antanui Strelkauskui su 136 metimais (+12), o trečiąją vietą užėmė Petras Tarasevičius – 144 metimai (+20). 

Gausiose mėgėjų varžybose (25 sportininkai) dominavo molėtiškiai. Pergalę su rezultatu 132 metimai (+8 prie PAR) pasiekė Justinas Žvirblis (Molėtų diskgolfo klubas). Antrą vietą iškovojo jo klubo draugas Marius Gurskas (134 (+10)). Šalia molėtiškių trečioje vietoje įsitaisė svečias iš Vilniaus Robertas Janovskis (135 (+11)). 

Tik antrus metus skaičiuojantis Molėtų diskgolfo parkas ir tuo pačiu šio miesto klubas šiemet rodo pavyzdį Lietuvos diskgolfo varžybų organizatoriams. Molėtų diskgolfo parkas, turintis „miškingiausio“ parko Lietuvoje reputaciją, buvo puikiai paruoštas varžyboms. Savivaldybės ir klubo pastangomis išvalyti siauri praėjimai tarp medžių palengvino žaidimą sportininkams. Šiemet Molėtuose dar įvyks ir du Lietuvos čempionatai – komandinis (liepos  6-7 d.) bei dvejetų (rugpjūčio 31 - rugsėjo 1 d.). 

Taurės varžybos jau po dviejų savaičių bus pratęstos Rietave (birželio 15-16 d.). Toliau laukia gan ilga pertrauka, ir paskutiniai du etapai įvyks privačiuose aikštynuose Jonavos rajone – Pušyno diskgolfo parke (rugsėjo 14-15 d.), bei finalinis etapas – Survilų sodyboje (spalio 5-6 d.). 

disccity.eu inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: