Balandžio mėnesio pirmoje pusėje J. Basanavičiaus gatvėje pradėtos rekonstruoti čia esančios pėsčiųjų perėjos, įrengiant saugumo saleles. Įpusėjus birželiui, tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams pabodo niekaip nesibaigiantys darbai bei pradedami reikšti nepasitenkinimai lėtai vykdomu rekonstravimu.  

Gegužės mėnesio pabaigoje portalo redakciją pasiekė vairuotojų ir pėsčiųjų užklausos, kodėl taip ilgai užtruko, rodos, ne itin stambūs remonto darbai. Kiek laiko ketinama tęsti darbus. Taip pat jonaviečiai stebisi ir teiraujasi, ar J. Basanavičiaus gatvėje bus paliktos dvi eismo juostos, mat, anot gyventojų, vykstant darbams peršasi išvada, jog gatvė siaurės iki vienos eismo juostos.  

,,Kiek ilgai jie dar ,,puzzle” žais? Išardo, iškapsto, apriboja pralaidumą tiek einant, tiek važiuojant, sudeda kelias trinkeles ir vėl dingsta. Pėstieji brenda per iškasinėtą gatvę, nes perėjos niekaip nebaigiamos, o vairuotojai tik ir spėja žiūrėti, ar koks pėsčiasis neišlįs į važiuojamąja dalį. Ar tikrai reikia tiek laiko šiems darbams?”, - piktinosi vairuotojas.  

Anot J. Basanavičiaus gatvės šeimininkės, bendrovės ,,Via Lietuva”, darbai turėtų netrukus baigtis.  

,,Darbai atliekami pagal su Rangovu sutartą grafiką, perėjų darbai planuojami baigti iki birželio pabaigos. Juostų skaičius išliks toks pat, kaip ir esamoje situacijoje - po 2 eismo juostas kiekviena kryptimi. Pagal eismo saugos kriterijus, pėsčiųjų perėjose turi būti užtikrinta sąlyga, kad pėstiesiems iki kitos gatvės pusės, iškiliosios saugos salelės ar skiriamosios juostos nereiktų pereiti daugiau kaip dvi eismo juostas. Todėl Basanavičiaus gatvėje įrengiamos saugos salelės, kur pėsčiasis gali saugiai sustoti ir tęsti kelionę, įvertinęs eismo sąlygas”, - rašoma AB ,,Via Lietuva” pateiktame atsakyme.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: