Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečio Egidijaus užklausos dėl policijos pareigūnų vykdomų prevencinių priemonių bei transporto priemonių stabdymo kelyje. Anot skaitytojo, jį stebina policijos pasirinktos stabdymo vietos žiedinėse sankryžose, įkalnėse, nuokalnėse. Vairuotojas kelia klausimą, ar pareigūnai elgiasi teisingai? Vairuotojo išsakytą pastabą komentuoja Policijos departamento komunikacijos skyrius.   

,,Neretai tenka stebėti, kuomet Jonavoje vykdomos policijos pareigūnų prevencinės priemonės, kurių viena – blaivumo patikra. Taip, girtų ,,kelių erelių” nesinori sutikti kelyje, lai policija užkerta jų girtas keliones, bet... Stebina pareigūnų stabdymo vietų pasirinkimas. Tai žiedinėse sankryžose, tai Vasario 16-osios gatvės įkalnėje prie EMSI degalinės, kur yra tik vienos eismo juostos kelias, ištisinė linija ir nėra kelkraščių.  

Ar neturėtų pareigūnai, prieš stabdydami automobilius, įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, o sustabdytas automobilis netrukdytų kitiems? Ar gali pareigūnai stabdyti įkalnėse, nuokalnėse, sankryžose ir pan.? Juk tai pavojingos vietos, gali būti eismo įvykis, susidaryti eismo spūstys”, - teiraujasi jonavietis Egidijus ir atsiunčia sausio 18-ąją darytą nuotrauką iš video registratoriaus, kuomet pareigūnai blaivumo patikrą atliko jau minėtoje Vasario 16-osios gatvėje, prie EMSI degalinės.  

Kokiais atvejais, kuriose vietose pareigūnams galima arba draudžiama stabdyti transporto priemones? Atsako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė. 

,,Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2020 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. 5-V-420 „Dėl Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašo patvirtinimo“, 23 punkte nustatyta, kad prieš stabdydami transporto priemonę, policijos pajėgų vieneto pareigūnai privalo įvertinti visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui, sustojusi transporto priemonė netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Policijos pajėgų vieneto pareigūnai turėtų vengti stabdyti transporto priemones vietose, kuriose sustoti ir stovėti draudžia kelio ženklai ar ženklinimas, kitose KET nustatytose vietose, jei sustojusi transporto priemonė gali sukelti eismo įvykį, sutrikdyti kitų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismą, sudaryti transporto grūstį”, - rašoma specialistės atsakyme.

Plačiau su Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašu galite susipažinti ČIA.  

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: