,,Kiek žinau, prieš keletą metų Lietuvoje uždrausta prekiauti vaikišku šampanu, nes jis esą ugdė blogus vaikų įpročius. Tačiau man iškilo klausimas, ar draudžiama vaikams parduoti nealkoholinį šampaną, alų, sidrą? Neseniai teko matyti nepilnamečius, geriančius juos.

Atrodo keista, kad vaikiškas šampanas uždraustas, o šie gėrimai, panašu, prieinami visiems", - tokius pastebėjimus išsakė į redakciją paskambinęs vyras (pavardė, vardas žinomi, bet skaitytojo prašymu neskelbiami).

Klausimas perduotas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, kuris paaiškino, kokie įstatymai galioja skaitytojui rūpimu klausimu.

,,Pagal Alkoholio kontrolės įstatymą alkoholiniu gėrimu laikomas  gėrimas, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 procento (alaus – didesnė kaip 0,5 procento), tad šis įstatymas reglamentuoja santykius, susijusius tik su alkoholinių gėrimų gamyba bei tiekimu rinkai, bei nustato tam tikrus apribojimus, kurių vienas  yra draudimas parduoti alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems kaip 20 metų.  Tačiau Departamentas atkreipia dėmesį, jog šis draudimas netaikomas nealkoholinei produkcijai, todėl konkrečiu atveju kalbant apie nealkoholinių gėrimų (alaus, sidro ir šampano)  pardavimą nepilnamečiams, nėra teisės aktų, draudžiančių tai daryti", - paaiškino departamentas.

Anot jo, informacija apie alkoholio daromą žalą vaikus turėtų pasiekti visų pirma šeimose, todėl  Departamentas rekomenduoja tėvams paaiškinti savo vaikams apie tai bei sulaikyti nuo tokių gaminių pirkimo.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: