Vasario 15 dieną, šventinės Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Jonavos arenoje, antrą kartą buvo surengtos sportinio ėjimo varžybos „Jonavos arenos taurė 2024“. Nors ligos smarkiai „pakoregavo“ pradines komandų paraiškas, visgi sulaukėme rekordinio – 87 dalyvių skaičiaus. Labai džiugu, kad varžybose dalyvavo beveik visų miestų ir miestelių, kuriuose dirba ėjimo treneriai, komandos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kėdainių (Krakių), Jonavos, Druskininkų, Švenčionių (Pabradės), Prienų ir Birštono jaunieji sportininkai.  

Pirmiausia varžybų dalyvius, trenerius ir žiūrovus pasveikino Jonavos sporto centro direktorė, buvusi lengvaatletė – Jūratė Stanislovaitienė, kuri pasidžiaugė, kad pernykščiai jos palinkėjimai išsipildė ir varžybos tapo tradicinėmis. Direktorė palinkėjo geros - šventinės nuotaikos, greitų kojų ir asmeninių rekordų. Labai džiaugiamės, kad varžybose teisėjavo  du nacionalinio lygio teisėjai ir viena tarptautinio (sidabrinio) lygio teisėja – olimpietė, Lietuvos rekordininkė ir daugkartinė čempionė Kristina Saltanovič, kuri po varžybų pasidžiaugė, kad varžybos buvo smagios, jaukios, neprailgo, o jaunųjų sportininkų techninis pasiruošimas jos nenuvylė. 

Kaip ir tikėjomės, daugiausia dalyvių sulaukėme 500 metrų sportinio ėjimo rungtyje 2013m.g.ir jaunesniems ėjikams. Mergaičių startavo 22, o berniukų 18 (dėl to vyko po 2 užėjimus). Jauniausių mergaičių grupėje ant nugalėtojų pakylos užlipo net 2 jonavietės – nugalėtoja Rusnė Sirevičiūtė ir antrosios vietos laimėtoja Emilija Pirtinaitė, o trečią vietą užėmė viešnia iš Kauno Gustė Laurinčikaitė. Šios amžiaus grupės berniukai taip pat varžėsi 500 metrų nuotolyje. Pirmą vietą finišo tiesiojoje „išplėšė“ Dovydas Januškevičius iš Birštono, antrą vietą užėmė Mantas Aliukonis iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, o trečias finišavo kaunietis Benas Marcinkus. 

Prizininkėmis tarp 2011-2012 m.g. mergaičių tapo Goda Kadziauskaitė (Druskininkai), Ema Čepulkovskytė (Švenčionys) ir Sofija Istrate (Klaipėda). Tą patį nuotolį įveikę berniukų (2011-2012 m. g. ) tarpe prizines vieta užėmė Klaudijus Kudabajavas (Kėdainiai), Artemij Danilova (Klaipėda) ir jonavietis Manelis Polismakas. 

Atkakli konkurencija vyko ir tarp jaunučių (2009-2010 m.g.) mergaičių. Pirmą vietą čia iškovojo Gabrielė Žavarankova iš Švenčionių, antroji – vilnietė Gustė Vasiliauskaitė ir trečioji, labai nežymiai atsilikusi nuo antros vietos – Jelizaveta Danilova (Klaipėda). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp vaikinų 2000 m. nuotolį greičiausiai įveikė kėdainietis Viktoras Petryla, už saves palikęs Emilijų Šaliaką (Vilnius) ir jonavietį Nojų Grigaitį. 

Jaunių amžiaus kategorijoje (2007-2008 m. g.) merginos turėjo įveikti 2000 m. nuotolį. Greičiausia buvo vilnietė Justė Kvedaraitė, antra – Deimantė Žilinskaitė (Prienai), trečia – Samanta Knivaitė (Kėdainiai). 

Visi varžybų prizininkai apdovanoti sporto centro įsteigtais medaliais ir taurėmis, o visi dalyvavusieji – atminimo dovanėlėmis. 

Tariame didelį ačiū visiems susirinkusiems, dalyvavusiems ir palaikiusiems ėjikus. Iki pasimatymo kitais metais! 

Jonavos sporto centro inf.  

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: