„Įdomiųjų pamokų“, o dabar jau – „Įdomiųjų atostogų“ prodiuseriai vėl atsidūrė kritikos taikinyje. Šįkart daugeliui užkliuvo laidos svečio, kovos menų čempiono Jordano Poškaičio išsakytos seksistinėmis laikomos įžvalgos – vaikams skirtos laidos metu vyras pasakojo apie tai, kaip moterų apranga esą gali nulemti prieš jas įvykdytą nusikaltimą, rašo portalas 15min.lt. 

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose dalijamasi LRT laidos vaikams „Įdomiosios atostogos“ ištraukomis. Tiesa, anaiptol ne pozityviame kontekste – daugeliui žiūrovų užkliuvo laidos svečio, kovos menų čempiono Jordano Poškaičio išsakyti žodžiai.

„Būdavo, merginos sako: aš atėjau į šokius ir prie manęs prisikabino chamas... Sakau: papasakokit detaliau. Tai sako: nu jo, aš užsidėjau tokį sijonuką, čia apsinuoginau ir atėjau va taip va. Tada išgėrusi tu padarai save kaip jauką, prie kurio norėtųsi lįsti. Jeigu ateini viena, yra daugiau galimybių, kad taip ir įvyks. Jeigu esi su draugėmis, tikimybė daug mažesnė.

Toliau: išėjau namo ir mane užpuolė. Kodėl išėjai viena? Galėjai draugo paprašyti, galėjai išsikviesti taksi“, – laidoje vaikams pasakojo J.Poškaitis.


Po paviešintu vaizdo įrašu užvirė diskusija – daugeliui į akis krito tai, kad kovotojas savo žodžiais susirinkusiems vaikams siūlo išvadą, jog būtent moterų apranga arba rodymasis viešumoje ne vienoms nulemia priekabiavimo ir kitų nusikaltimų atvejus.

Diskusijoje pasisakė ir laidos prodiuseris Laurynas Šeškus. Jis pasidalijo tokiu komentaru: „Taip, labai dažnai nutinka taip, kad tu totaliai nesutinki, ką sako laidos svečias tiesioginiame eteryje. Tačiau tai yra jo matymas, kurį dažnai reikia priimti kritiškai. Aš pats giliai savyje suprantu, kad niekas niekada niekam negali aiškinti, kaip kitas turi atrodyti, rengtis ar kalbėti. Nuo to žmogus neturi jaustis nė per gramą nesaugesnis.

Ypač neskanus čia yra skirstymas lytimis (antra vertus, jeigu labai nuoširdžiai, kai reikės išleisti savo vaiką vieną nepažįstamoje aplinkoje į vakarėlį, bijau, kad ir pats nevalingai pasakysiu jam kažką panašaus, norėdamas apsaugoti, bent jau fraze: grįžk su taksi).


Kadangi dauguma iš jūsų matė tik šį trumpą epizodą, pabandysiu paaiškinti kontekstą. Svečią pasikvietėme, nes jis yra pripažintas savigynos specialistas su gausybe europinių sportinių titulų. O pastaruoju metu matome, kaip daugėja viešai aprašomų smurto protrūkių, ypač už didžiųjų miestų ribų. Mums tai pasirodė aktualu ir svarbu.“

Visgi konkrečiai šios ištraukos turinį L.Šeškus pavadino „diskutuotinu“ ir dėl to, kad jis pasirodė LRT eteryje, atsiprašė.

„Labai atsiprašau visų, kuriuos šis momentas galėjo įžeisti, bet taip atsitinka tiesioginiame eteryje. Mes savo ruožtu parengsime daugiau laidų, skirdami dar daugiau dėmesio pakantumo, tolerancijos ir kitoms temoms, griaunančioms lyčių stereotipus“, – apgailestavo prodiuseris.

Nuotraukoje - stopkadrai / Jordanas Poškaitis, laida „Įdomiosios atostogos“

Taip pat skaitykite: