Praėjusį savaitgalį įvyko trečiasis Lietuvos diskgolfo taurės etapas.  Lietuvos Diskgolfo taurė 2023 su Latitude 64 - III - Pušynas. Šį kartą diskgolfo šventė atvyko į Jonavos rajoną, kur privačioje valdoje yra įkurtas Pušyno diskgolfo parkas. Šiai dienai tai vienas sudėtingiausių ir profesionaliausių diskgolfo parkų Lietuvoje. Dėl to čia visada susiburia daug žaidėjų, kad pasivaržytų su priešininkais visiškai kitokiame gamtos kampelyje, nei įprasta Lietuvos diskgolfui. Trečiajame Lietuvos diskgolfo taurės etape sudalyvavo net 118 dalyvių. Panašu, kad diskgolfo populiarumas toliau tik auga.  

Lietuvos diskgolfo taurėje varžomasi šešiuose divizionuose: dviejuose moterų (atvirajame ir 40+ amžiaus grupės) ir keturiuose be apribojimų pagal lytį – atvirajame, 40+, 50+ amžiaus ir jaunimo iki 18 metų. Visi žaidėjai įveikia po du ratus iš 18 krepšių. 

Kaip ir įprasta šių metų taurės turnyrams, visi jie yra padalinti į dvi dienas. Pušyno etape šeštadienį kovas pradėjo MP40,MP50,FPO,FP40 ir MJ18 divizionai. 

MP40 - Meistrų (40+) divizione stabiliai ir užtikrintai varžybas žaidęs Darius Gricius ( Vilnius “DiscCity” Team) jau nuo pirmų krepšių pradėjęs lyderiauti taip niekam ir neužleido lyderio pozicijos, Nors šis divizionas ir nėra laikomas pačiu stipriausiu, bet šiose varžybose būtent Darius pademonstravo patį geriausią savaitgalio rezultatą. Antroje vietoje liko Miroslavas Jurgelevičius (Jonavos r. “DiscCity” Team) , o trečias meistrų divizione liko Tadas Ūselis (Vilniaus r. “DiscCity” Team). 

MJ18 - Jaunimo divizione vienam žaidėjui ir vėl prilygti niekas negalėjo, ir daugiau nei dvigubai geresniu rezultatu artimiausią persekiotoją aplenkęs Adomas Brazauskas (Kulautuva, „DiscCity Team“), tapo etapo nugalėtoju. Panašu, kad stipresnės konkurencijos Adomas savo divizione kol kas nejaučia. Antroje vietoje liko Kantas Zykus ( Kaunas “Nebeskraidantys drambliai). Trečios vietos laimėtojas Andrej Vedenejev ( Gargždai ). 

MPĮ0 - Didmeistrių (50+) divizione, kol kas be didesnių nesklandumų lyderio pozicijas užtikrintai laiko Raimondas Mikalkėnas (Kaunas “Chilli Disc Golf Team”), kuris jau trečią etapą iš eilės tampa savo diviziono nugalėtoju. Labai arti nugalėtojo titulo buvęs, bet  antrą vietą užėmė Vaidas Mitkevičius ( Gargždai “Gargždų diskgolfo klubas”). Trečioje vietoje liko Vilius Klimantavičius ( Jonava “Chilli Disc Golf klubas” ). Vyriausias mūsų turo divizionas, bet parako šiam “jaunimui” tikrai dar netrūksta.

FPO - Moterų divizione puikų žaidimą demonstruojanti, nugalėtojos titulą laimėjo Mireta Jurgelevičiūtė ( Jonavos r.  “DiscCity Team”).  Antrąją vietą užėmė Guoda Vereniūtė ( Vilnius “DiscCity Team”). O trečios vietos laimėtoja buvo Karolina Bienkunska (Vilnius “ Vilniaus diskgolfo klubas”).  

Moterų meistrių (40+) divizione niekas jau trečią etapą iš eilės negali pasipriešinti Oksanai Žukauskienei (Klaipėdos r. “Chilli Disc Golf Team” ), Pušyno etape Oksana švenčia užtikrintą pergalę. Antros vietos laimėtoja tapo Jurgita Pašvenskaitė (Elektrėnai “Eektėnų Diskgolfo klubas”). Trečios vietos laimėtoja Daiva Pranukevičienė (Elektrėnai “Elektrėnų Diskgolfo klubas”). 

MPO - Atviras divizionas. Tai pats stipriausias divizionas kuriame ir pati didžiausia konkurencija. Įnirtinga kova dėl podiumo vyko visą sekmadienį. Ir po dviejų įtemptų varžybinių ratų, etapo nugalėtoju tapo Mindaugas Pošius ( Vilnius “DiscCity Team”). Antroje vietoje liko Modestas Kižauskas (Vilnius “ Vilniaus diskgolfo klubas”). Trečios vietos medaliu pasipuošė Linas Strelkauskas ( Jonavos r.  “Chilli Disc Golf Team” ).  

Pušyno diskgolfo parkas, tai vieta, kur kiekvienas mylintis diskgolfą sportininkas norės sugrįžti. Tai parkas su savo “charakteriu”, kurį visada norisi įveikti. Daug vietinių žaidėjų šį parką vadina neperprantamu, o rezultatai dažniausiai tai ir atspindi. Kalnuotas reljefas ir miškinga aplinka, parką tikrai padaro labai sudėtingu. 

Lietuvos diskgolfo taurės sezonas įsibėgėja ir sekantis etapas vyks Jonavos mieste jau gegužės 13-14 dienomis. “Jonavos diskgolfo parke”. 

Turnyro organizatorius

VšĮ Chilli Disc Golf direktorius

Karolis Lukoševičius

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: