Jonaviečiai jau džiaugiasi pirmaisiais pavasario šaukliais - krokais: socialiniuose tinkluose galima pamatyti ne vieną jų nuotrauką, kurią lydi ir pavasarinėms gėlėms skirti komplimentai. Nors kol kas sužydėjo anaiptol ne visi Jonavoje pasodinti krokai,  sulaukus daugiau saulėtų dienų, jais tradiciškai pasipuoš keletas Jonavos miesto erdvių. Netrukus tikimasi sulaukti ir kitų gėlių žydėjimo. UAB „Jonavos paslaugos“ želdinių priežiūros vadybininkė Rasa Imbrasienė pasakoja, kaip atrodys miestas, kai savo meto sulauks visi jame pasodinti pavasariniai žiedai.

Ten, kur daugiau saulės

Krokais puošti Jonavos miestą pradėta 2017-aisiais metais, kai šie buvo pasodinti šalia savivaldybės ir Sąjūdžio aikštėje. 2018-aisiais minėtose vietose pasodinta dar daugiau svogūnėlių, o 2019-aisiais Joninių slėnyje pasodintas itin didelis krokų skaičius 100 000 vienetų.

Krokai visada sužydi pirmieji, tačiau jų, kaip ir visų kitų svogūninių gėlių žydėjimas, labai priklauso nuo saulės. Patys pirmieji krokai šiais metais sužydėjo centre, Santarvės aikštėje, kai prie savivaldybės, jie dar net neišlindę iš žemės.

Šių gėlių žydėjimo laikotarpis taip pat labai priklausomas nuo oro: jei turėtume vien saulėtas dienas, krokai žydėtų iki dviejų savaičių, jei būtų ir lietingų, ir debesuotų dienų, jų žydėjimas prasitęstų iki mėnesio“, pasakojo R. Imbrasienė.

J. Dvinelytės nuotr.

Laukia savo eilės

Antroje balandžio mėnesio pusėje turėtume sulaukti ir gausaus narcizų žydėjimo.

Jonavoje narcizų pasodinta išties nemažai. Jie jau sudygę. Pirmieji turėtų sužydėti Vytauto gatvėje. Kaip ir ankstesniais metais, gausaus narcizų žydėjimo tikimasi centre, gėlynuose šalia veterinarijos gydyklos, Rimkų kalno papėdėje, prie laiptų, tačiau bus ir naujų erdvių, kur galėsime pasigrožėti jais. Kalbu apie naujai Ralio gatvėje įrengtas gėlių saleles. Bus įdomu pamatyti, kaip viskas atrodys. Laukiame to ir patys“, kalbėjo specialistė.

Praėjusiai metais užfiksuotas narcizų žydėjimas.

Dėmesį perims žydintys česnakai

Kalbant apie naująjį J. Ralio gatvės gėlyną, įrengtą netoli miesto centre stovinčio laikrodžio, jis apsodintas praėjusį rudenį. Be minėtų narcizų, pavasarį čia akis džiuginti pradės ir didieji žydintys česnakai.

Juos matysime ne tik naujame gėlyne, bet ir palei visą J. Ralio gatvę, J. Ralio parko gėlyne. Apibendrinant galima sakyti, kad česnakais sužydės visas centras“, sakė R. Imbrasienė.

Ankstyvas pasiruošimas

Tam, kad gėlynai atrodytų gražiai ir tvarkingai, darbus reikėjo pradėti dar žiemą.

Kiekvienais metais, prieš pavasarį, nukarpome nuo sniego išvirtusias viksvas, kitus augalus, sugriebiame išdžiūvusias šakeles, tačiau šiais metais tai atlikome labai anksti. Kadangi sniego nebuvo, o neapkarpyti gėlynai atrodė neestetiškai, pagrindines erdves sutvarkėme dar sausį“, teigė pašnekovė.  

Akimirka iš J. Ralio gatvėje įrengto gėlyno įrengimo darbų. UAB ,,Jonavos paslaugos" nuotr.

Dar ne viskas

Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriama jaunų medelių bei krūmų priežiūrai.

Vyksta jų formavimas. Kaip tik šiandien tokie darbai vyko Prezidento gatvėje.

Žemei sušilus, jau galima galvoti apie pasiruošimą sodinti vienmetes pavasarines gėles. Kaip ir praėjusiais metais, planuojama sodinti našlaites. Kai tik bus palankus metas, imsimės šių darbų. Manau, kad pradėsime pirmoje balandžio pusėje.

Belieka laukti daugiau saulėtų dienų ir augalams malonaus lietaus“, pokalbio pabaigoje sakė UAB ,,Jonavos paslaugos“ specialistė.

Našlaitės Jonavą puošia taip pat ne vienerius metus. Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: