Ministrė Jonavoje aplankė „Lietavos“ ir „Neries“ pagrindines mokyklas, susitiko su įstaigų vadovais, pedagogais.

„Mūsų pristatomos programos tikslas yra nuosekliai atnaujinti visas mokyklas, stiprinti ugdymo kokybę ir mažinti ugdymo rezultatų skirtumus. Jonavoje labiausiai pradžiugino įstaigų vadovų ir mokytojų komandų entuziazmas. Sutikome pedagogus, kurie supranta pažangos poreikį ir mato perspektyvą“, - sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Pirmąjį „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto etapą ministerija planuoja įgyvendinti iki 2025 m. ir programą pradėti diegti ne mažiau kaip 80 proc. savivaldybių.

Kiekviena savivaldybė kartu su mokyklų bendruomenėmis bus kviečiama įsivertinti tobulintinas sritis ir teikti paraišką dalyvauti programoje. Ji kiekvienoje savivaldybėje atlieps konkrečius, tik jai būdingus bendrojo ugdymo mokyklų stiprinimo poreikius. Bus nustatyti ir bendri rodikliai, kurių kiekviena savivaldybė, dalyvaudama programoje, turės pasiekti.

Jonavos rajono savivaldybė, pasak mero pavaduotojos Birutės Gailienės, ketina dalyvauti programoje ir tikisi būti viena pažangiausių programos dalyvių.

„Turime labai didelių ambicijų ir lūkesčių šiai programai, todėl tikrai ketiname dalyvauti, norime iš anksto tinkamai pasiruošti. Šiandien diskutuodami apie mūsų rajono švietimo tinklą ir jame numatytus pokyčius artimiausiems keliems metams, abipusiai sutarėme, kad šiuo klausimu esame labai gerai pasirengę“, - sako B. Gailienė.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimui Lietuva tikisi sulaukti Europos Komisijos finansavimo. Lėšos savivaldybėms būtų skiriamos pagal mokinių skaičių.

Jonavos rajono meras M. Sinkevičius su ministre J. Šiugždiniene aptarė ir ministerijos galimybes toliau finansuoti Jonavoje statomus sporto infrastruktūros objektus. Padėkojęs už paramą miesto stadiono statyboms, meras pakvietė ministerijos atstovus atvykti į stadiono atidarymo renginį, parodė šalia vykstančias naujojo baseino statybas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: