Nors interaktyvus elektros energijos gedimų žemėlapis nerodo itin daug sutrikimų mūsų rajone, tačiau socialiniuose tinkluose jonaviečiai jau dalinasi informacija, kuriuose namuose ar mikrorajonuose nėra elektros. Pranešimai iš rajono gyventojų pasipylė apie 11 val. Savo ruožtu elektros skirstymo operatorius ESO praneša apie gedimų šalinimą.

„Dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros šiuo metu yra apie 6 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Alytaus, Druskininkų, Varėnos ir Lazdijų rajonuose. Iškritus sniegui intensyvinamos ESO pajėgos gedimų šalinimui – sutrikimai šalinami visą naktį, iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados. ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau.

Būkite atsargūs, o dingus elektrai pasitikrinkite eso.lt/zemelapis, galbūt ESO jau žino apie gedimą. Skambučių linija šiuo metu itin užimta, todėl gedimus kviečiame registruoti internetu ESO svetainėje: https://www.eso.lt/lt/eso-kontaktai/registruoti-gedima.html “, - praneša ESO.

ESO pateikia atnaujintą informaciją  

12 val. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 18 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Alytaus ir Vilniaus regionuose. 

Šiuo metu dirba apie 90 ESO ir rangovų brigadų, šalinančių gedimus. Vartotojų be elektros regionuose skaičius: 

Alytaus regione apie 6,5 tūkst.

Vilniaus regione apie 6,5 tūkst.

Utenos regione apie 4 tūkst.

Kauno regione apie 1,5 tūkst. 

Kituose regionuose gedimai nefiksuojami. 

Iškritus sniegui intensyvinamos pajėgos gedimų šalinimui – sutrikimai šalinti visą naktį, o iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados. ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. 

Sausio 25-os naktį iškritusi šlapio sniego apdraba susikaupė ant medžių, kurie neatlaikę sniego svorio lūžta ir virsta ant ESO skirstomojo elektros tinklo oro linijų. 

Atsiprašome visų vartotojų dėl galimai patiriamų nepatogumų ir dėkojame už supratimą. 

Pasitikrinti ar ESO žino apie gedimą galima gedimų žemėlapyje www.eso.lt/zemelapis. Apie jau žinomus gedimus klientams siunčiamos trumposios žinutės, kurias gavus gedimo registruoti nebereikia. Jei gyventojai nori pranešti apie gedimą, raginame registruoti internetu, ESO svetainėje (https://www.eso.lt/lt/eso-kontaktai/registruoti-gedima.html), nes nepaisant papildomų klientų aptarnavimo specialistų pajėgų skambučių linija šiuo metu itin užimta. Jeigu nėra galimybės klientui registruoti gedimą internetu, ESO prašo kantrybės išlaukiant, kol atsilieps konsultantas.  

Informacija bus atnaujinta 18 val.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: