Jonavoje penktadienį sužibo pagrindinė miesto Kalėdų eglė ir tradicinis kalėdinių eglučių miestelis. Magiška šių metų Jonavos papuošimo tema – „Auksinė giria“. Ji atsispindi visose šventinėse dekoracijose ir kuria pasakų pasaulį miesto gatvėse.

Auksinę Jonavos Kalėdų eglutę įžiebė auksinis personažas Žibinčius, Kalėdų senelis ir Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Sąjūdžio aikštėje susirinkusiems jonaviečiams koncertavo vietos atlikėjai ir Eurovizijos dalyvė Monika Linkytė.

Įžiebę pagrindinę miesto eglę jonaviečiai suskubo į šalia esantį Ramybės skverą, kuriame jau penktus metus įsikūrė kalėdinių eglučių miestelis.

„Auksine giria“ virtusiame miestelyje šiemet savo eglutes pastatė rekordinis skaičius Jonavos rajono įstaigų, įmonių ir bendruomenių. Lankytojai čia pamatys per šimtą įvairių rankų darbo eglučių.

„Auksinė giria, kurioje apsigyveno stebuklinga auksinė žuvelė, yra kaip pasaulis, kuriame susipina magija ir gamtos grožis. Kiekvienas žingsnis kalėdinių eglučių miestelio auksinėje girioje tampa paslaptingu kelionės žingsniu, o ši spindinti žuvelė – troškimų talismanu.

Ji laukia visų, kuriems reikia šiek tiek drąsos ir pasitikėjimo savimi, kurie turi slaptų troškimų. Nedelskit ir leiskitės į kelionę po stebuklingą girią, prisotintą magijos ir paslaptingumo. Atėję pamatysite, kad net patys mažiausi stebuklai gali pakeisti pasaulį aplink jus“, - kviečia Jonavos turizmo informacijos centras.

Jonavos kalėdinių eglučių miestelį iš Sąjūdžio aikštės galima pasiekti žengiant pro atnaujintą ir šventėms pasipuošusį Krašto muziejaus ir Turizmo informacijos centro kiemelį.

Praeiviai čia kviečiami stabtelėti ir sušilti, išsiųsti laišką Kalėdų seneliui.

Turistai muziejuje ras specialų žemėlapį su šventiniu maršrutu žygiui po kalėdiniam laikotarpiui pasipuošusią Jonavą. Žemėlapis lankytojus nuves prie spindinčio pėsčiųjų tilto ir į Joninių slėnį, kur aukso ir sidabro spalvomis žiba dar viena įspūdinga žaliaskarė. Šią gyvą eglę miestui dovanojo jonaviečių šeima.  

A. Reipos, V. Kalpoko nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: