Po praėjusio savaitgalio kovų buvo sudėti galutiniai taškai Baltijos vyrų ir moterų tinklinio čempionatų reguliariajame sezone. Iš keturių Baltijos lygose startavusių Lietuvos klubų pasirodymą tęsia trys.

Fantastišką pasirodymą Baltijos moterų tinklinio lygos reguliariajame sezone surengė Lietuvos čempionė Kauno „Kauno-VDU“ komanda. Ji laimėjo net 20 rungtynių iš 22 galimų ir su 60 taškų užtikrintai tapo reguliariojo sezono nugalėtoja.

Šeštadienį kaunietės namuose 3-0 (25:18, 25:17, 25:13) nugalėjo Daugpilio SUFA-DU (Latvija) ekipą. Šeimininkių trenerė Vida Makauskiėne šiame susitikime leido tolygiai pažaisti visoms tinklininkėms, o rezultatyviausios buvo sesės Eglė Makauskaitė (8 tšk.) ir Viltė Bogdanovič (7 tšk.).

Sekmadienį „Kaunas-VDU“ Lietuvos derbyje savo aikštėje 3-0 (25:15, 25:16, 25:23) nugalėjo Jonavos „Aušrinės-KKSC“ tinklininkes.

Kauno ekipai 10 taškų pelnė V. Bogdanovič, 8 – Ugnė Lokytė. Jonavos komandoje 11 taškų surinko Jekaterina Kovalskaja, 9 – Danielė Kvedaraitė.

Vis tik svarbiausią pergalę „Aušrinė-KKSC“ šventė šeštadienį, kuomet išvykoje 3-1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:23) palaužė Alytaus „Prekybą-Paramą“. Ši pergalė leido Jonavos ekipai su 44 taškais pakilti į ketvirtąją poziciją.

Tarp Kauno ir Jonavos komandų turnyro lentelėje įsiterpė dvi Estijos ekipos – Tartu „TU-BIgbank“ (48 tšk.) bei Talino „Tallinna Ulikool-Kikas“ (47 tšk.).

Iš Lietuvos ekipai tik „Prekybai-Paramai“ čempionatas jau baigėsi. Alytaus klubas paskutinėse savo rungtynėse namuose 3-0 (25:19, 25:23, 25:15) nugalėjo Daugpilio SUFA-DU tinklininkes. Su 20 taškų „Prekyba-Parama“ tarp 12 komandų liko devinta.

Jau ateinantį savaitgalį startuos atkrintamosios varžybos, o abi likusios Lietuvos komandos ketvirtfinalyje turės savo aikštės pranašumą. „Kauno-VDU“ tinklininkės kausis su aštuntoje pozicijoje likusia Rygos RSU-MVS (Latvija, 24 tšk.) ekipa, o „Aušrinė-KKSC“ išmėgins jėgas su penktąją vietą užėmusia ir tiek pat – 44 – taškus surinkusia „Jelgava“ (Latvija) ekipa.

Ketvirtfinalyje bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Šeštadienį pirmąsias rungtynes „Kaunas-VDU“ ir „Aušrinė-KKSC“ žais išvykose. Antrosios rungtynės vyks vasario 26 dieną Kaune ir Jonavoje. Jeigu prireiks lemiamų mačų, jie vyks vasario 27 dieną taip pat Lietuvoje.

Vasario 16-ąją – istorinis „Amber-Arlangos“ startas atkrintamosiose varžybose

Tuo tarpu antrą sezoną „Credit24“ Baltijos vyrų tinklinio lygoje žaidžiantis Gargždų „Amber-Arlangos“ klubas jau trečiadienį pradės kovą atkrintamosiose varžybose.

Gargždų komanda reguliariajame sezone surinko 25 taškus ir užėmė penktąją vietą. Pozicija galėjo būti ir aukštesnė, jeigu ne nesėkmingas paskutinis savaitgalis.

Šeštadienį „Amber-Arlanga“ svečiuose 0-3 (23:25, 22:25, 23:25) nusileido Talino „Selver“ (Estija) komandai. Svečiams 14 taškų pelnė Artūras Vincėlovičius, 11 – Daumantas Katinas, 8 – Arnas Rumševičius.

Sekmadienį Lietuvos klubas taip pat išvykoje 1-3 (22:25, 15:25, 25:23, 25:27) turėjo pripažinti reguliariojo sezono nugalėtojos Tartu „Bigbank“ (Estija) ekipos pranašumą. Šiame susitikime Gargždų komandoje rezultatyviausiai žaidė Andrejus Čmirovas (19 tšk.), D. Katinas ir Viktoras Ščekaliukas (po 9 tšk.).

„Bigbank“ reguliariajame sezone patyrė vos vieną nesėkmę ir surinko 46 taškus. Toliau išsirikiavo dar trys Estijos ekipos – Talino „TalTech“ (36 tšk.), „Parnu VK“ (28 tšk.) bei „Selver“ (28 tšk.).

Su ta pačia „Selver“ komanda „Amber-Arlanga“ kausis turnyro ketvirtfinalyje, o pirmosios rungtynės – jau trečiadienį. Šventinę Vasario 16-ąją dieną, 13 val. Gargžduose įvyks pirmasis serijos mačas. Antrasis ir, jei prireiks, trečiasis susitikimai bus žaidžiami Taline vasario 19-20 dienomis.

Vienas „Amber-Arlangos“ lyderių Artūras Vincėlovičius sako, kad šeštadienio rungtynės su „Selver“ buvo labai lygios, tik setų pabaigas Gargždų komanda sužaidė prasčiau.

„Kažkur neteisingai priimtas sprendimas, nereikalinga rizika, varžovų sėkmė. Labai pritrūko šaltakraujiškumo, ypač setų pabaigose. Ketvirtfinalyje susitinka labai panašaus lygio komandos, o tai padaro šią seriją dar įdomesnę. Bandysime žaisti su tokia pačia energija, kurią turėjome Taline. Tikiuosi, šį kartą setų pabaigos bus mūsų naudai“, - sakė A. Vincėlovičius

Lietuvos Tinklinio Federacijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: