Lietuvoje veiklą pradeda skubiosios medicinos Telemedicinos centrai. Nacionalinio projekto metu trijose didžiosiose Lietuvos ligoninėse įkurti centrai telemedicinos konsultacijas teiks dešimčiai Kauno ir Vilniaus regiono ligoninių ir taip pagerins skubiosios medicinos pagalbos paslaugų kokybę ir prieinamumą regionų gyventojams. Kauno klinikų Telemedicinos centre nuolat budintys Skubiosios medicinos gydytojai, pasitelkus modernias technologijas, konsultuos pacientus, esančius Kėdainių, Jonavos ir Prienų ligoninių skubios pagalbos skyriuose. Šiandien, gruodžio 21-ąją Jonavos ligoninėje pristatyta, kaip veiks Telemedicinos paslauga.

„Pažanga atėjo į mūsų ligoninę, tad dėkojame, kad esame įtraukti į Telemedicinos projektą. Dėka šio projekto, mes įgausim naujas galimybes konsultuoti pacientus vietoje, dalyvaujant Kauno klinikų specialistams“, - teigė VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktorius Gediminas Ramanauskas.

 „Džiaugiuosi Jonavos ligoninės ir Kauno klinikų bendradarbiavimu, kurio dėka pacientai gaus Kauno klinikų specialistų konsultacijas čia, Jonavoje. Tai yra pažangu, modernu, šiuolaikiška, ir, tikiu, kad šis naujas metodas bus įveiklintas visu pajėgumu. Tokia bendrystė su Kauno klinikomis mus papildo, todėl dėkoju ir Jonavos ligoninės kolektyvui, kuris žengia sparčiais žingsniais į priekį“, -  pristatymo metu kalbėjo meras Mindaugas Sinkevičius.

Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriuje veikiantis Telemedicinos centras padės optimaliai paskirstyti regiono ligoninių skubios pagalbos skyriuose esančius pacientų srautus. Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai, Skubiosios medicinos klinikos vadovas prof. Kęstutis Stašaitis pabrėžia, kad Telemedicinos centrų dėka sutrumpės pacientų aptarnavimo laikas ir bus efektyviau panaudojami žmogiškieji resursai.

„Pasaulyje tai nėra naujiena – Telemedicinos paslaugos labai plečiasi, tačiau Lietuvoje tai yra nauja.

Pagrindinis šios paslaugos tikslas, suteikti rajone esantiems pacientams greitesnę konsultaciją. Pacientams nuo šiol nebūtinai reikės vykti į Kauno klinikas, kurių skyriai yra itin užimti. Dabar, naudojant Telemedicinos įrangą, pacientai bus profesionaliai konsultuojami ir atvykus į mažesnes regiono ligonines. Tokiu būdu sprendimą, ar pervežti pacientą į Kauno klinikas, galėsime priimti greičiau. Jeigu visgi pacientus bus nuspręsta pervežti į Kauno klinikas, jie bus atvežami tiesiai į specializuotus skyrius pagal būklę, taip išvengiant ilgo laukimo skubios pagalbos skyriuje“, – sakė prof. K. Stašaitis.

Telemedicinos centro gydytojai pacientus, esančius regioninėje ligoninėje, gali stebėti specialiame monitoriuje.

Gruodžio mėnesį pirmasis Telemedicinos centras darbą pradėjo Kauno klinikose. Santaros klinikose ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje įsikūrę centrai veiklą pradės jau netrukus. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto vertė 3.1 mln. Eur. Visas projekte numatytas veiklas ketinama užbaigti iki 2023 metų rudens.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: