Praėjusios savaitės pabaigoje socialiniuose tinkluose pradėjo plisti kvietimas TAIKIAI ateiti (praeiti) prie savo seniūnijų ir savivaldybių: „Prieš (Anti)GALIMYBIŲ (Ne)SAVANORIŠKĄ pasą vaikams nuo 12-os metų, jų diskriminaciją, patyčias ir (ne)prievartą vakcinuotis dėl jiems nepavojingos ligos (įrodykite kitaip)“.

Į kvietimą dalyvauti taikioje protesto akcijoje atsiliepė ir grupelė jonaviečių - rankose laikydami vaikiškus žaislus bandė atkreipti praeivių dėmesį, o kad būtų aiškiau, kodėl protestuojama, bylojo ir plakatas su užrašu „Neduosim vaikų skiepyti!!!“.

Planuojama, kad dvylikamečiams galimybių pasas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu būtų įvestas nuo gruodžio 28-osios paliekant laiko spėti pasiskiepyti. Tačiau prieš tokį sprendimą protestuodama grupelė mamų žadėjo šiandien basomis stovėti prie Vyriausybės, į taikią protesto akciją buvo kviečiamos ir kitų miestų bei miestelių mamos, močiutės, tėveliai ir seneliai – visi, kuriems rūpi vaikų ateitis.  

Akciją organizuojančios mamos teigia, kad galimybių paso įvedimas diskriminuotų vaikus ir sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei, paskatintų patyčias.

Nuo birželio Lietuvoje gali skiepytis vaikai ir nuo 12 metų. Nuo gruodžio vaikams nuo 12 metų galiotų tos pačios taisyklės kaip šiuo metu nuo 16 metų – galimybių paso reikėtų einant į parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: