Jonavos rajone, Naujasodžio kaime, kovo 20-ąją, užfiksuota stumbrų banda. Ją nufilmuoti pavyko ūkininkui Martynui Nenortui.

Vyro teigimu, bandoje buvo galima pastebėti tiek jauniklių, tiek suaugėlių, tačiau Naujasodis,panašu, ne vienintelis Jonavos kaimas, kuriame stumbrai buvo matomi pastarosiomis dienomis apie tokį pat reginį M. Nenortui teko girdėti ir iš Kuigalių kaimo gyventojų.

Anot gamtos fotografo Romualdo Barausko, stumbrai į Jonavos apylinkes užklysti galėjo iš Kėdainių - viena iš šio rajono stumbrų bandų sugebėjo kirsti ,,Via Baltica" kelią ir atkeliauti iki Jonavos.

Šią versiją kelia ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jonavos skyriaus pirmininkas Vytautas Kaminskas.

,,Nors kaip ir laikoma, kad stumbrai įsikūrę Kėdainių rajone, laisvai judantys gyvūnai nėra ,,pririšti" prie vienos vietos. Kalbant apie stumbrus, jie – dideli, stiprūs. Tad ir atstumai jiems nėra sudėtinga kliūtis

Man pačiam Jonavos rajone nėra tekę matyti stumbrų, tik Ukmergės apylinkėse", – teigė V. Kaminskas.

Anot jo, stumbrai nėra agresyvūs gyvūnai.

,,Nepaisant to, jų masė  –  įspūdinga, o bėganti banda turi didelę galią. Nors pamačius tokį reginį tikrai norisi jį įamžinti kuo kokybiškiau, nereikėtų bandyti prisėlinti labai arti  dėl savo saugumo.

Kaip buvo skelbiama dar kovo pradžioje išplatintame Dzūkijos nacionalinio parko pranešime, pastaraisiais metais stumbrų skaičius Vidurio Lietuvoje sparčiai didėjo.

,,Tačiau minėta teritorija, kurioje susitelkusi didelė dalis laisvėje gyvenančių stumbrų, nėra tinkama šiems gyvūnams, nes ten vykdoma intensyvi žemdirbystė. Stumbrai ne tik padaro daug žalos žemės ūkiui, bet ir patys kenčia nuo tręšiamų pasėlių. Kadangi Vidurio Lietuvoje yra tankus kelių tinklas, stumbrai laikosi izoliuotoje teritorijoje, todėl mažėja stumbrų genetinė įvairovė. Tad buvo nuspręsta dalį stumbrų perkelti į Pietų Lietuvą, kur susiklostytų palankesnės sąlygos stumbrų bandai susijungti su kitų šalių stumbrų populiacijomis. Daug stumbrų gyvena Lenkijoje, Belovežo girioje", – rašoma pranešime.

Dalis stumbrų perkelta ir į naują minėto parko stumbryną. Jis atidarytas kovo 2-ąją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: