Kas yra savitarpio pagalbos grupės?

Tai tokia grupinė pagalba, kuomet susirinkę dalyviai, kartu su psichologu ar psichoterapeutu, patys teikia paramą vienas kitam, nagrinėja konkrečius atvejus, sprendžia įvairius jiems kylančius gyvenimiškus sunkumus, dalinasi savo patirtimi ir būdais kaip jaustis geriau, atlaikyti savo intensyvias emocijas. 

Kokia šių grupių nauda?

Nors žmonės yra dažniau linkę rinktis individualias psichologines paslaugas, tyrimai rodo, kad grupinės veiklos yra efektyvesnės. Savitarpio pagalbos grupės suteikia galimybę patirti priimantį, atvirą ir geranorišką santykį su kitais, panašią patirtį išgyvenančiais žmonėmis. Žmonės pasirinkę dalyvauti savitarpio pagalbos grupėse, gali lengviau išgyventi psichologines krizes, efektyviau spręsti tarpasmeninių santykių problemas, keisti susiformavusias negatyvias nuostatas ir elgesio modelius.

Kokie žmonės eina į tokias grupes?

Savitarpio pagalbos grupės formuojamos pagal atitinkamą patirtį patiriančius asmenis. Šios patirtys, priklausomai nuo grupės, gali būti skirtingos, pavyzdžiui, galimos savitarpio pagalbos grupės valgymo sutrikimus patiriantiems žmonėms arba grupės, skirtos nusižudžiusiųjų artimiesiems, arba priklausomybę įveikusiems žmonėms ir kitokios grupės. Žmonės, kurie atvyksta į tokias grupes turi panašią patirtį į kitų susirinkusiųjų patyrimus. Į savitarpio pagalbos grupes gali rinktis įvairaus amžiaus ir vyrai, ir moterys, nebent konkreti grupė nurodo kitaip.

Kaip žinoti kada tokios grupės vyksta?

Šiuo metu Jonavos visuomenės sveikatos biuras organizuoja savitarpio pagalbos grupę, kuri prasidės nuo balandžio 11 dienos. Šeši susitikimai vyks ketvirtadieniais, patogiu laiku – 18:00 val. Ši grupė skirta onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Užsiėmimai nemokami. Tai galimybė geriau suprasti save ir savo ligą, ieškant efektyvių pagalbos sau būdų.

Užsiregistruoti galite telefonu: +370 645 44985, arba per nuorodą: https://forms.gle/P565q9feuN3wke527 .

Apie kitas organizuojamas grupes galite sužinoti sekdami Jonavos visuomenės sveikatos puslapį -  https://www.jonavavsb.lt/ ir Facebook - https://www.facebook.com/JonavaVSB/
Lauksime Jūsų atvykstant!

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: