Balandžio 19–22 dienomis jungtinė Lietuvos ir Lenkijos kibernetinės gynybos specialistų komanda dalyvauja didžiausiose ir kompleksiškiausiose tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields 2022“ (lt. „Suremti skydai 2022“). Pratybos vyksta realiu laiku ir yra unikali proga visiems dalyviams pasitikrinti savo gebėjimus ginti įvairius civilinius ir karinius tinklus bei kritinę infrastruktūrą.

 

„Stipriname dvišalį bendradarbiavimą su Lenkijos ginkluotosiomis pajėgomis įvairiose karinėse srityse. Jungtinės komandos sudarymas ir bendras dalyvavimas didžiausiose šiais metais kibernetinės gynybos pratybose leis ne tik pagerinti sąveiką tarp specialistų, bet ir sustiprins jų gebėjimus kartu ginti ypatingai svarbią infrastruktūrą nuo kibernetinių atakų“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

 

NATO Bendros kibernetinės gynybos kompetencijų centro (NATO CCDCOE), veikiančio Estijoje (Taline), nuo 2010 metų kasmet organizuojamų pratybų dalyviai susidurs su įvairaus pobūdžio kibernetinėmis grėsmėmis ir turės parodyti savo gebėjimus nuo kibernetinių atakų apginti specialiai pratybų tikslams simuliuojamas gyvybiškai svarbias paslaugas ir ypatingos svarbos infrastruktūrą.

 

Pratybose „Locked Shields 2022“ praktinius gebėjimus tikrinasi jungtinės komandos nariai iš Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietuvos energetikos ir akademinės bendruomenės atstovai. Kaip ir ankstesniais metais, pratybos organizuojamos nuotoliniu būdu, kai komandos dalyvauja prisijungdamos iš savo valstybių.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: