Kad nekiltų gaisras

Kad nekiltų gaisras
SAU 16
2018-01-16 15:58 2018

Vis labiau šąlant orams ir vis dažniau kūrenant krosnis, deja, bet sulaukiama daugiau pagalbos skambučių dėl gaisro, kuris įsiplieskė dėl netvarkingos krosnies ar netaisyklingo kūrenimo. 

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena gyventojams, ką reikia žinoti ir kaip teisingai kūrenti krosnis. 

Daugelis gyventojų yra šventai įsitikinę, kad tai jie daro puikiai. Bet ugniagesiai žino: kad kuo lauke šalčiau, tuo gaisrų daugiau. Liaudiškas posakis, kai pakursiu krosnį, tai net sienos išsiskirs, nėra laužtas iš piršto. 

Iš tiesų perkaitinta krosnis – viena iš priežasčių, dėl kurios supleška namai. Nes tada joje gali atsirasti plyšių, pro kuriuos išsiveržusi ugnis neretai uždega šalia esančias degias konstrukcijas ar daiktus. Todėl, kai spaudžia šalčiai, krosnį patariama kurti 2-3 kartus per dieną ir kūrenti ne ilgiau kaip pusantros valandos. 

Beje, vien šiais metais dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų Lietuvoje jau kilo 73 gaisrai. Viename iš šių gaisrų žuvo žmogus. 

Kad nekiltų gaisras: 

  • būtinai pasirūpinkite, kad iš krosnies neiškristų degančios žarijos, prie pakuros prikalkite skardos lapą ir jokiu būdu nepilkite pelenų į plastikinius kibirus ar dėžes.
  • į krosnį negalima kišti ir malkų, kurios ilgesnės už pakurą, nes tada negalėsite sandariai uždaryti pakuros durelių.
  • pavojų kelia ne tik ugnis. Jeigu krosnies sklendė uždaryta, o kuras dar nėra visiškai sudegęs, galite apsinuodyti smalkėmis. Todėl per anksti uždaryti krosnies sklendę, ypač nakčiai, yra labai pavojinga. 

Parengta pagal Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informaciją

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Ugniagesių akcijoje „Gyvenkime saugiai“ dalyvauja ir vietos valdžia

Ugniagesių akcijoje „Gyvenkime saugiai“ dalyvauja ir vietos valdžia

- Ką gelbėtumėte pirmiausiai, jei kiltų gaisras? – klausia Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priešgaisrinės priežiūros inspektorius Mantas Butvilas. – Gal pinigus ir dokumentus – neužtikrintai atsako gyv...