Liaudyje yra sakoma, kad apie žmogų reikia spręsti ne iš jo motinos atsiliepimų, o iš kaimynų atsiliepimų. Kaimynų diena Europoje įprastai švenčiama paskutinį gegužės šeštadienį, tačiau užusaliečiai savo kaimynų dieną nusprendė švęsti priešpaskutinį gegužės šeštadienį, t. y. gegužės 18-ją dieną. Kaimynų diena Užusaliuose bendruomenės ir Užusalių kultūros centro dėka suorganizuota pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą. Organizatoriai šventei pasirinko visiškai naują, renginiams dar nenaudotą erdvę prie mokyklos esančiame parkelyje tarp žydinčių kaštonų, žaliuojančių liepų, klevų, nuostabioje pievoje – pačiame gyvenvietės centre. 

Vienas didelis, lauko gėlėmis išpuoštas stalas, gausios suneštinės vaišės, gera nuotaika, kaimynų šurmulys, juokas, svečių pasirodymai, muzika, anekdotai, Užusalių bendruomenės vyrų V. Ribakovo ir V. Navašinsko kazane ruoštas tradicinis Užusalių plovas, užmaišyta gardi naminė gira, žaidimai, piešimas ant veidų ir batutas vaikams – visa tai, ko reikia puikiam ir prasmingam laiko praleidimui su šeima, draugais ir kaimynais. 

Kaimynų dienos šventėje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys E. Sabutis. Negailėdamas gražių žodžių, šventę palygino su linksmomis kaimiškomis vestuvėmis ir palinkėjo pasilinksminti taip, kad tikrai būtų ką prisiminti. Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė R. Mikalauskienė kaimynams dovanų atvežė namų gamybos didžiulį gardų duonos tortą, palinkėjo gražaus, vieningo ir įspūdingo vakaro. Sveikinimo žodį taip pat tarė ir Užusalių seniūnijos seniūnas R. Skuja. Seniūnas džiugiai pasveikino taip gausiai susirinkusius svečius, kaimynus, palinkėjo geros nuotaikos ir puikaus laiko Kaimynų dienos šventėje. Seniūnas R. Skuja pasidalino mintimis, jog „nepaleistumėme“ šios šventės, ir toliau kiekvienais metais surinktumėme tokį gausų būrį kaimynų. 

Kaimynų dienos šventės metu kaimynus nuostabia muzika džiugino Instrumentinė grupė „INTERMEZZA”, vadovaujama E. Ratauto, Išorų kaimo bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis „Išorai”, vadovaujamas Z. Mažeikos ir Upninkų kultūros centro liaudiška kapela „Širvinta", vadovaujama L. Dobrovolskienės. 

Organizatoriai džiaugiasi ir dėkoja visiems svečiams, kaimynams, draugams už bendrystę, norą dalintis, bendrauti, už solidarumą.

„Tik būdami vieningi, nekišdami pagalių vieni kitiems į ratus, galėsime pasiekti fantastiškų tikslų savo seniūnijai ir savo žmonėms“, - sakė Užusalių bendruomenė. 

Užusalių bendruomenės informacija
Nuotraukos: Užusalių kultūros centro renginių organizatorės Simonos Koženiauskaitės

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: