Daugelis šiltuoju laikotarpiu skundžiasi suprastėjusia plaukų būkle. Vaistininkė primena, kad vasarą ne tik odą, bet ir plaukus reikėtų saugoti nuo UV spindulių, kurie gali išdžiovinti plaukus, jie ima prarasti drėgmę, tampa pažeisti.

Plaukų būklę veikia ir chloruotas bei druskingas vanduo. „Chloras gali išdžiovinti plaukus, o druska juos gali paversti šiurkščiais ir silpnais“, – sako J. Jankauskienė. Pasak jos, sūriame jūros vandenyje esantis druskos kiekis gali padaryti juos trapesnius, gali imti lūžinėti galiukai.

Vis dėlto, jūros vanduo gali turėti ir teigiamos įtakos plaukams – dėl vandenyje esančių mineralų plaukai gali būti papildomai pamaitinti ir sudrėkinti. Deja, to paties negalima pasakyti apie chlorą, kuris skirtas baseinų dezinfekcijai ir plaukus veikia neigiamai.

„Po maudynių baseine visada rekomenduoju išsiplauti plaukus švariu vandeniu, kad būtų panaikintos chloro liekanos, atkurtumėte plaukų pusiausvyrą ir sumažintumėte neigiamus padarinius“, – rekomendacijomis dalinasi vaistininkė.

Tiesa, nėra nekaltos ir maudynės ežeruose. Poilsiaujantys prie jų, taip pat turėtų pagalvoti apie plaukų apsaugą. Nešvarus vanduo, kuriame yra nuosėdų, dumblių arba bakterijų, gali sukelti plaukų pažeidimus arba juos sulipinti. Vaistininkės J. Jankauskienės teigimu, tokiuose vandens telkiniuose gali būti ir cheminių medžiagų, kurios gali paveikti plaukų būklę. Tad, po maudynių rekomenduojama namuose išsiplauti plaukus nuo potencialiai žalingų medžiagų ir bakterijų.

Kad ir koks gaivinantis malonumas yra maudynės vandens telkiniuose, vaistininkė pataria juose verčiau nešlapinti plaukų, o prieš maudynes juos surišti ar susegti. „Vandens telkiniuose gali būti dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų, kurie gali pakenkti plaukams. Šlapinant plaukus šie nešvarumai gali susikaupti ant plaukų ir sukelti ne tik plaukų  pažeidimų, bet ir galvos odos problemų“, – akcentuoja ji.

Kaip puoselėti plaukus vasarą?

Vaistininkė primena, kad norint išlaikyti gražius ir sveikus plaukus, jais privalu tinkamai rūpintis, ji dalinasi patarimais, kaip juos prižiūrėti vasarą:

Apribokite plaukų formavimą karščiu. Venkite dažno plaukų džiovinimo džiovintuvu, formavimo garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis, šie prietaisai gali pažeisti plaukų struktūrą ir juos sausinti.

Daugiau dėmesio drėkinimui ir kondicionavimui. Plaukams reikia pakankamai drėgmės, ypač vasarą, kai saulė ir vėjas gali išdžiovinti plaukus. Reguliariai naudokite kondicionierius arba giliai drėkinančias plaukų kaukes, kurios padės išlaikyti plaukų drėgmę.

Grožis prasideda iš vidaus, tad svarbu pasirūpinti visaverte mityba. Svarbu, kad racionas  būtų tinkamai subalansuotas ir praturtintas vitaminais bei mineralais, nes tai gali padėti išlaikyti plaukus sveikus. Stenkitės vartoti maisto produktus, kuriuose yra daug vitamino A, C, E, biotino ir geležies.

Saugokite plaukus nuo kenksmingų saulės spindulių. Saulė daro didelę įtaką plaukų būklei, tad saulėtomis dienomis einant į lauką pasiimkite skrybėlaitę ar kitą galvos apdangalą, naudokite priemones plaukams su SPF apsauga.

Gerkite pakankamai vandens. Karštą vasaros dieną reikėtų gerti daugiau vandens nei įprastai. Užtikrinus pakankamą vandens kiekį plaukai bus drėkinami iš vidaus.

„Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad visos šios pasiūlytos rekomendacijos gali tikti ne visiems, todėl svarbu atrasti sau labiausiai tinkamas priemones ir metodus išlaikyti sveikus plaukus vasarą“, – sako vaistininkė J. Jankauskienė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: