Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltu dėl kyšininkavimo pripažintas Kauno rajono gyventojas A. V. Teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta galutinė 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant A. V. tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

Byloje nustatyta, kad A. V. 2020 m. lapkričio 12 d. apie 14.12 val., Jonavos rajone, vyriausiajai patrulei sustabdžius patikrinimui jo vairuojamą automobilį, siekdamas neteisėto valstybės tarnautojo neveikimo vykdant įgaliojimus, t. y. kad jam nebūtų rašomas administracinio nusižengimo protokolas už tai, kad nebuvo prisisegęs diržo, būdamas automobilyje, ant automobilio keleivio sėdynės padėjo du 20 eurų nominalo banknotus.

A. V. kaltę pripažino, paaiškino, kad, kol pareigūnė tikrino dokumentus, jis daiktadėžėje, esančioje tarp sėdynių, paėmė dar 20 eurų kupiūrą ir dvi po 20 eurų kupiūras padėjo ant keleivio sėdynės, siekdamas išvengti baudos už diržų nesegėjimą. „Pareigūnė jo dar kartą paklausė už ką jis padėjo pinigus. Jis jai paaiškino, kad nenori, kad jam būtų surašytas protokolas už diržų neužsisegimą“.- rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Teismas, atsižvelgęs į tai, kad kaltinamasis padarė vieną tyčinį baudžiamąjį nusižengimą, neteistas, administracine tvarka baustas, nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti A. V. paskyrus laisvės apribojimą, įpareigojant tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos bei konfiskuojant 40 Eur, kurie turėjo reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti.

„Bausmės tikslai yra ne tik nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, atimti ir apriboti galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, bet ir paveikti jį, kad atlikęs bausmę asmuo laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, užtikrinant teisingumo principo įgyvendinimą“. –motyvavo teismas.


Nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Taip pat skaitykite: