Vairuotojai, važinėjantys A6 keliu, Jonava - Ukmergė kryptimi, jau galėjo pastebėti, kad ties 37-uoju ir 41-uoju šio kelio kilometru dar visai neseniai įrengti ženklai, perspėjantys apie greičio kontrolę. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) anksčiau yra nurodžiusi, jog  minėtoje atkarpoje 2021-ųjų metų trečią ketvirtį atsiras vidutinio greičio kontrolės ruožas. Trečiasis metų ketvirtis dar neprasidėjo, o perspėjantys ženklai - įrengti. Ar darbai įgyvendinti anksčiau nei tikėtasi? 

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo LAKD, pagal sutartį, vidutinio greičio matuokliai, tarp kurių yra ir minimas, turi būti įrengti iki š.m. birželio.

,,Apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“.

Atkreipiame dėmesį, kad greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias autoįvykių pasekmes, todėl dar kartą raginame vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, paisyti kelio ženklų nurodymų, važiuoti leistinu, saugiu greičiu", - į klausimą apie tai, ar greičio matuokliai jau veikia, atsakė LAKD. 

Paprašius patikslinti atsakymą ir konkretizuoti, kada tiksliai minėti įrenginiai pradės savo darbą ir jų užfiksuoti pažeidėjai sulauks baudų, tiksli data nebuvo nurodyta, tačiau akcentuota, kad kiekvienas naujas matuoklis GALI PRADĖTI FIKSUOTI PAŽEIDIMUS, KAI ATSIRANDA APIE TAI PERSPĖJANTIS KELIO ŽENKLAS.

Kaip skelbiama LAKD sudarytame greičio kontrolės priemonių žemėlapyje, 2022 -aisiais keli vidutinio greičio kontrolės ruožai turėtų pradėti veikti kelyje Jonava - Kaunas. Pirmoji atkarpa, kurioje bus matuojamas greitis - beveik 3 km ilgio: nuo 14,83 A6 kelio kilometro iki 17,67 kilometro. Antroji atkarpa tęsiasi nuo 7-ojo A6 kelio  kilometro iki 10,050 km. Trečioji atkarpa - visai šalia Jonavos miesto. Ji tęsis nuo 28,430 A6 kelio kilometro iki 30,080 km. Ketvirtoji atkarpa tęsis nuo 37,300 A6 kelio kilometro iki 41, 960 kilometro.

Kad būtų vaizdžiau - aptartą kelio atkarpą, su pažymėtomis greičio kontrolės priemonėmis, patalpinome ir savo nuotraukų galerijoje. Greičio matuoklius, įrengtus arba planuojamus įrengti visoje Lietuvoje, galite surasti paspaudę čia.

Taip pat skaitykite: