Vyriausybė dar rugpjūčio pradžioje patvirtino nutarimą, pagal kurį nuo rugsėjo 13-osios planuojama pradėti taikyti ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims. Tarp jų  – ir apsilankymas didelėse parduotuvėse, grožio salonuose, kavinėse, sporto klubuose. Dalis verslininkų jau kurį laiką tikina, kad ketina ignoruoti tokius reikalavimus, tačiau už tai numatyta ir atsakomybė.

Apie tai, kad kai kurie verslininkai ruošiasi priimti visus žmones - tiek su Galimybių pasais, tiek jų neturinčius, ne vienas jų skelbė socialiniame tinkle ,,Facebook". Palaikymą išreiškė ir keli Jonavoje veikiantys grožio salonai, sporto klubai bei maitinimo įstaigos.

Visgi, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, už tokius veiksmus numatytos baudos, galinčios siekti ir nemenkas sumas.

,,Už visuomenės sveikatos srities teisės aktų nesilaikymą taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str.: Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas", - priminė SAM.

Pagal jį, Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki trijų tūkstančių eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: