Baigėsi balandžio 19-22 dienomis vykusios tarptautinės kibernetinio saugumo pratybos „Locked Shields 2022“. NATO Bendros kibernetinės gynybos kompetencijų centro (NATO CCDCOE), veikiančio Estijoje (Taline), nuo 2010 metų kasmet organizuojamos pratybos vyko realiu laiku, o jų metu kibernetinio saugumo ekspertai treniravosi atlikti civilinių ir karinių informacinių sistemų, įskaitant ypatingos svarbos infrastruktūros, kuri patiria plataus masto kibernetines atakas, gynybą.

Pratybose dalyvavo apie 2000 tūkst. dalyvių iš 32 šalių, o visų dvidešimt keturių komandų surinktų taškų vidurkis buvo 43 510 taškų. 12-osiose pratybose, jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda surinkusi 61 346 taškus užėmė antrąją vietą ir nuo pirmąją vietą iškovojusios Suomijos komandos atsiliko tik kiek daugiau nei 1 proc. taškų.

Dirbdamos esant dideliam spaudimui, komandos turi atremti sudėtingų įsilaužimų atakų seriją. Pagal scenarijų, išgalvota Berilijos salų šalis yra didelio masto atakų prieš pagrindines karines ir civilines IRT sistemas taikinys. Remdamiesi dabartine geopolitine situacija pratybų organizatoriai sukūrė realistiškus ir sudėtingus scenarijus, apimančius daugiau nei 8000 išpuolių prieš maždaug 5500 žmonių virtualiose sistemose. Išpuolių taikiniais tapo karinės ir energetikos sistemos, vandens valymo įrenginiai, 5G telefonijos ir oro gynybos sistemos.

Nustatant balus, įskaitant interneto portalus, buvo vertinama IRT infrastruktūros apsauga, kriminalistinės analizės poveikis, teisinės ir informacinės problemos, ataskaitų teikimas, keitimosi informacija apie kibernetines grėsmes efektyvumas ir naudojimo bei prieinamumo lygis prie sistemų. Jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda, užėmusi antrąją vietą, pasiekė reikšmingos sėkmės visose įvertintose kategorijose, ypač kovos su kibernetinėmis atakomis, sistemos prieinamumo palaikymo, WEB sistemų saugumo, teismo ekspertizės, CTI ir ataskaitų teikimo srityse.

Pratybose „Locked Shields 2022“ praktinius gebėjimus pasitikrino jungtinės komandos nariai iš Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Lietuvos energetikos ir akademinės bendruomenės atstovai. Kaip ir ankstesniais metais, pratybos organizuojamos nuotoliniu būdu, kai komandos dalyvauja prisijungdamos iš savo valstybių.

Lietuvos kariuomenės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: