Ataskaitinio metinio susirinkimo metu prakalbą tarė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, akcentuodamas, kad jis nepajautė prastėjančios kriminogeninės situacijos rajone, ir tai džiugina. Anot miesto vadovo, praėjusiais metais mieste įrengti stacionarūs greičio matavimo prietaisai duoda rezultatų, todėl ir šiais metais numatytos lėšos naujų įrenginių įsigijimui. Kalbėdamas apie praeitų metų ekstrą situaciją Rukloje dėl nelegalių migrantų, M. Sinkevičius pabrėžė, kad dėka sustiprintų policijos pajėgų, Ruklos miestelis tapo kone saugiausiu miesteliu rajone. Miesto vadovas dėkojo policijos pareigūnams už jų darbą, pastangas ir iniciatyvą.

Kaip pažymėjo Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas, mažėja pranešimų, sulaukiamų iš gyventojų, per praėjusius metus pranešimų sumažėjo 3,3 proc. Taip pat daugiau nei 15 proc. sumažėjo užregistruotų ir ištirtų nusikalstamų veikų. Anot Š. Martinkėno, pagerėjo Jonavos policijos reagavimas į B ir C kategorijos įvykius, reagavimas į A kategorijos įvykius praeitais metais išliko toks pats, kaip ir 2020 m.

Sparčiai išaugo sukčiavimo atvejų

Per praeitus metus, dėka prevencinių priemonių ir gyventojų skatinimo saugoti savo turtą, pavyko sumažinti vagysčių skaičių. Per 2020 metus vagysčių registruota 235, per 2021 metus – registruotos tik 164 vagystės. Ūgtelėjo vagysčių iš (nuo) automobilių skaičius – 2020 m. registruota 31 vagystė, ištirta – 18, 2021 metais registruotos 34 vagystės, ištirta – 5.  Deja, bet per praeitus metus sparčiai išaugo sukčiavimo atvejų, kuomet šios veikos buvo vykdomos elektroninėje erdvėje. 2020 metais sukčiavimo atvejų registruota 33, ištirta 20, o jau 2021 metais registruoti 76 sukčiavimo atvejai, ištirta – 29.

Vis ryškesnis nepilnamečių nusikalstamumas

Anot Jonavos r. PK viršininko Šarūno Martinkėno, susirūpinimą kelia nepilnamečių nusikalstamumas. Jonavos r. PK prižiūrimoje teritorijoje per 2021 m. užregistruota 160 teisės pažeidimų, kuriuos įvykdė 108 nepilnamečiai. Nepilnamečiai įvykdė 58 nusikalstamas veikas ir 102 administracinius nusižengimus. Ištirta 15 nepilnamečių padarytų nusikalstamų veikų.

Susirūpinimą dėl nepilnamečių nusikalstamų veikų, net besikuriančių grupuočių išreiškė ir susirinkime dalyvaujantys seniūnai. Pasak jų, nerimą kelia ir tai, jog yra 12-14 metų vaikai, kurie formuoja gaujas, o su jomis vis sunkiau susitvarkyti. Policijos viršininkas kelia tikslą izoliuoti rizikingiausius kelis nepilnamečius, tuomet situacija nebebūtų tokia aštri.

Eismo saugumas gerėja, tačiau nemažėja girtų vairuotojų 

Per metus keliasdešimčia procentų sumažėjo eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius, sužeistųjų ir žuvusiųjų skaičius. Didžiausia problema Kelių eismo pažeidimuose išlieka greičio viršijimas. Pareigūnai išaiškino 127 neblaivius ar apsvaigusius vairuotojų, iš jų: 4, kurie būdami neblaivūs sukėlė eismo įvykį.

2021 m. eismo įvykiai dažniausiai įvyko, kai transporto priemonių vairuotojai:

  • nepasirinko saugaus važiavimo greičio ar viršijo leistiną greitį ir/ar nesilaikė saugaus atstumo – 39,5 proc.;
  • nepraleido kitų transporto priemonių vairuotojų važiuojančių pagrindiniu keliu, ar sukant į kairę (apsisukant) tiesiai arba į dešinę sukančių transporto priemonių – 16,3 proc.;

Pėstieji eismo dalyviai nukentėjo eismo įvykiuose, kai transporto priemonių vairuotojai nepraleido jų pėsčiųjų perėjose ir nevykdė kitų vairuotojų pareigų pėstiesiems – 11,6 proc.

Dėmesio centre

Dėmesio centre - sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, o didžiausias dėmesys praeitais metais skirtas narkotinių medžiagų naudojimui, platinimui ir šių veikų išaiškinimui.

Opia problema išlieka smurtas artimoje aplinkoje, tačiau, anot Š. Martinkėno, savivaldybės, tarpinstitucinio bendradarbiavimo, socialinių partnerių dėka, smurto atvejų artimoje aplinkoje mažėja. Jei 2020 m. tokių atvejų registruota 171, tai 2021 m. – 121.

Indėlis prevencijai

Remiantis tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktos gyventojų reprezentatyvios apklausos duomenimis, policija pasitiki 80 proc. gyventojų. Saugiai jaučiasi 84 proc. gyventojų. Prie pasitikėjimo kėlimo nemažai prisideda Bendruomenės pareigūnų veikla Jonavos r. PK. Per 2021 metus organizuota renginių, susitikimų ir prevencinių priemonių eismo saugumui didinti, organizuotos priemonės vagystėms iš/nuo automobilių ir turtiniams nusikaltimams užkardyti. Rajone veikia 32 Saugių kaimynysčių grupės, o 2021 metais įkurtos 5 naujos. Kartu su Policijos rėmėjais per metus dirbta 487 valandos.  

2022 metų tikslai

Policijos tikslas – gyventojų saugumas jų gyvenamojoje aplinkoje, todėl 2022 m. Jonavos r. PK numato aktyviai dirbti šiose veiklos srityse:

  • nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, ištyrimas;
  • vagysčių iš (nuo) automobilių ištyrimas ir prevencija;
  • pirminės medžiagos surinkimo kokybė;
  • techninių priemonių panaudojimas vykdant teisės pažeidimų ištyrimą ir prevenciją;
  • nepilnamečių asmenų vykdomų teisės pažeidimų prevencija;
  • prevencinė veikla rizikos taškuose (vietose), išsiskiriančiose didžiausiu pranešimų skaičiumi;
  • policijos pajėgų matomumo prižiūrimoje teritorijoje užtikrinimas.

Padėkos ir dovanos

Metų veiklos susirinkime dalyvavęs Kauno apskrities policijos viršininkas Mindaugas Baršys, pasidžiaugęs atliktais metų darbais, palinkėjo niekada nepamiršti, kad policija dirba tam, jog žmonės jaustųsi saugūs. Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus Vyriausiasis prokuroras Tomas Šiulys teigė, jog šių metų prioritetas bus ikiteisminių tyrimų kokybė ir piliečių teisių užtikrinimas. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji patarėja Sigita Mockienė dėkojo pareigūnams už bendradarbiavimą užkardant pažeidimus veikų teisių apsaugos srityje.

Jonavos r.PK už pagalbą ir bendradarbiavimą simbolinius suvenyrus skyrė Jonavos miesto seniūnei Eglei Pinkevičienei, Karo policijai bei Šauliams.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: