Departamento pareigūnai įspėja, kad poledinės žūklės mėgėjai turi būti ypač atidūs ir laikytis saugumo reikalavimų. Žvejams mėgėjams, kaip nustatyta Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse, žvejojant ant ledo privaloma turėti priemones, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo, t. y. du lanksčia jungtimi sujungti smaigai.   

Visą svarbiausią informaciją žvejams mėgėjams rasite Aplinkos apsaugos departamento parengtoje žvejybos atmintinėje

Saugus elgesys ant ledo  

  • Smaigus būtina laikyti visada lengvai pasiekiamoje vietoje, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais iškart pasinaudoti, pvz. dažniausiai žvejai smaigus nešioja pasikabinę ant kaklo.  

  • Nelaikykite smaigų kišenėje ar, dar blogiau, žvejybinėje dėžėje. 

  • Pavieniams žmonėms ant ledo lipti saugu, kai jis storesnis nei 7 cm, o kad ledas išlaikytų grupę žmonių, storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. 

  • Ledo storį galima išmatuoti išgręžus skylę lede žvejybiniu grąžtu arba prakirtus kirtikliu. 

  • Tvirtas ledas yra mėlyno arba žalio atspalvio, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. 

  • Rekomenduojama ledu eiti mažiausiai 2 žmonėms, bet su grupe žmonių laikytis atstumo. Nes daug žmonių vienoje vietoje didina riziką įlūžti. Ledu rekomenduojama eiti tik šviesiuoju paros metu, kad būtų galima pamatyti visas pavojingas zonas. 

  • Einant ledu žvejams rekomenduojama turėti neskęstančius drabužius (kombinezoną, gelbėjimosi liemenę – būtinai nepripučiamą, nes šaltame vandenyje ji gali neprisipūsti), neskęstančią 20 m ilgio virvę su karabinu (prisegti prie tarnybinės liemenės ar drabužių kilpos) arba ledo kirtiklį. Einant silpnu ledu – prisisegti virvę. Rekomenduojama turėti komplektą sausų drabužių. 

  •  Aplinkosaugininkai primena, kad žvejai mėgėjai prieš žvejybą ir po žvejybos privalo susitvarkyti savo žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos šiukšlės ir išmestos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.    

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.     

Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštukonsultacijos@aad.am.lt.          

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: