Lenkimas – vienas pavojingiausių manevrų automobiliu, tačiau vairuodami jo neišvengsime. Yra galiojančios Kelių eismo taisyklės (KET), kuriomis vadovaujantis, kiekvienas vairuotojas gali išvengti pavojingų situacijų bei, žinoma, baudų. Tačiau atsiranda „kelių ereliai“, kurie nepaiso KET, nesaugo nei savęs, nei kitų vairuotojų, sukelia pavojingas situacijas. Policija žada tokių incidentų nepraliesti pro akis.

Šiandien, rugsėjo 8-osios rytą, paties piko metu, ant tilto per Nerį prie Achemos užfiksuotas grubus KET pažeidimas. Lengvojo automobilio vairuotoja, sumaniusi „tapti gudresne“ už kitus nusprendė, kad nusidriekusią automobilių koloną ji aplenks ir „pralėkė“ per ištisinę eismo juostą ant tilto išvažiuodama į priešpriešinę eismo juostą.

Užfiksuotas vaizdas perduotas policijos pareigūnams, kurie perspėja, jog toks elgesys vairuotojui gali kainuoti gan brangiai.

„Įstatymas šiuo atveju griežtas – jei vairuotojas vėluodamas į darbą nusprendė taip pasielgti, pasekmės tokiais atvejais yra gana skaudžios. Gresia ne tik piniginė bauda, bet galimas vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Tokį manevrą gali atlikti tik spec. transportas, kai nėra kitos išeities, kai gresia pavojus sveikatai ar gyvybei“, - sako Jonavos r. policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas.  

Primename, kad KET rašoma, jog ištisinės linijos kirtimas ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia 60–90 eurų baudą. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti nuo vieno iki trijų mėnesių. Tokiu manevru kelyje sukėlus pavojingą situaciją bauda siekia nuo 170 iki 230 eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: