Kokiose srityse yra naudojamas cementas?
Cementas yra naudojamas ne tik skiedinio, kuris reikalingas mūrijimo ir tinkavimo darbams, jis pasitarnauja ir kaip kietas apsauginis viršutinis sluoksnis toms struktūroms, kurias reikia apsaugoti nuo gamtinių oro sąlygų ir galimos cheminės erozijos. Jis yra būtinas kelių, tiltų, tunelių, užtvankų, pralaidų statybos darbuose.
Kaip gaminamas betonas?
Betono gamyboje šalia cemento dar yra reikalingas užpildas, kuriam naudojamas žvyras, smėlis ir grūsto akmens skalda. Gaminant betoną cementas atlieka rišamąjį vaidmenį. Jo dalis bendrame betono mišinyje sudaro iki penkiolikos procentų. Užpildas ir sausas cementas kruopščiai sumaišomi, o paskui pilamas vanduo. Tada cheminės reakcijos dėka esamas mišinys ima stingti. Prieš galutinį jo sustingimą skystoji betono masė pilama į reikiamą specialią formą, kad joje įgautų pageidaujamą pavidalą. Betono masės stingimo laikas priklauso nuo joje panaudoto gipso kiekio. Šį procesą galima paspartinti į mišinį įdėjus kalcio chlorido.
Kokie yra žinomi betono mišiniai?
Betono mišiniai klasifikuojami pagal tankį, pagal užpildų stambumą ir paskirtį. Pagal tankį jie yra skirstomi į sunkiuosius, normaliuosius, lengvuosius ir itin lengvus. Pagal užpilą jie skirstomi į smulkiagrūdžius, kurių grūdeliai siekia iki 10 milimetrų, ir stambiagrūdžius, kuriuos sudaro dalelės siekiančios iki 150 milimetrų. Pagal paskirtį betono mišiniai skirstomi į konstrukcinius, konstrukcinius-termoizoliacinius, termoizoliacinius, hidrotechninius, dekoratyvinius, atsparius karščiui ir cheminių medžiagų poveikiui be skirtus kelių tiesimui. Mišiniai taip pat būna atsparūs šalčiui, nepralaidūs vandeniui ir pan.
Kas garantuoja betono mišinių kokybiškumą?
Betono mišinių kokybiškumą garantuoja šiuolaikinėmis technologijomis paremta gamybinė įranga, kuri garantuoja aukščiausią šios rūšies gaminių kokybę, atitinkančią visus europinius standartus. Betono mišinių sudėtinės dalys yra labai tiksliai sudedamos pagal reikiamas normas, o paties mišinio sumaišymas pasižymi stabilumu ir greitumu.