Konkurso „Pokyčių miestas“, vyksiančio nuo rugpjūčio 22 d. iki rugsėjo 13 d., metu, gyventojai kviečiami siųsti labiausiai jų nuomone per paskutinius 10-imt metų Europos Sąjungos (ES) investicijų dėka pasikeitusių miestų nuotraukas.
Nominuoti miestus ir balsuoti už savo favoritus galima ČIA. 
Daugiausiai balsų surinkusiam miestui bus suteiktas „Pokyčių miesto“ titulas, o jo gyventojų lauks staigmena – nemokamas renginys su muzikine programa. Renginį dovanoja ir inicijuoja ES investicijų projektus administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su kitomis institucijomis - Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra.  
 
Pasak CPVA direktorės pavaduotojos Jūratės Lepardinienės, tokio pobūdžio konkursą nuspręsta surengti norint įtraukti gyventojus į teigiamų pokyčių miestuose paiešką ir pasidžiaugti rezultatu.
 
„Nors pasiekta daug, visada įdomu žinoti, ar besikeičiančią aplinką, rajonus ir kiemus pastebi vietos gyventojai. Juk bendras visų ES investicijų tikslas – geresnės aplinkos kūrimas, todėl nusprendėme paklausti žmonių, ar jie pastebi pokyčius ir kaip juos vertina. Tiek besikeičianti aplinka, tiek būsimas renginys yra šventė, skirta visiems žmonėms, o mes džiaugiamės, kad galėjome prie to prisidėti“, – sako ji.
 
2014-2020 metų ES investicijų periodas buvo ypač aktyvus. Minėtu laikotarpiu buvo sulaukta daugiau nei 39 tūkst. paraiškų, o bendra projektų vertė siekia beveik 8 mlrd. Eur (iš jų ES investicijų – 7.6 mlrd. Eur).  
 
ES investicijos buvo panaudotos net 283-ims priemonėms, tarp kurių yra daugiabučių namų ir gyvenamųjų kaimo vietovių atnaujinimas, geležinkelio tinklų tobulinimas, viešųjų erdvių sutvarkymas, muziejų, bibliotekų, kultūros centrų, teatrų ir kt. kultūros objektų atnaujinimas, bedarbių integracija į darbo rinką bei daugelis kitų.  
 
Iš viso Lietuvoje yra net 6-ios agentūros, administruojančios 2014-2020 m. ES investicijų projektus – Centrinė projektų valdymo agentūra, Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra, Aplinkos projektų valdymo agentūra, Investicijų ir verslo garantijos ir Lietuvos mokslo taryba.
Apie Centrinę projektų valdymo agentūrą:
Viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) administruoja 12 Europos Sąjungos, kitų šalių donorių bei valstybės investicijų programų, daugiau nei 1500 skirtingų projektų, kurių bendra vertė – 15,5 mlrd. eurų. Agentūra taip pat teikia viešųjų investicijų valdymo metodinę pagalbą, joje įkurtas viešojo ir privataus sektorių partnerystės kompetencijų centras. Be to, savo bei Lietuvos viešojo sektoriaus sukauptą programų ir projektų administravimo patirtį perduoda užsienio valstybių institucijoms vystydama tarptautinio bendradarbiavimo veiklą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: