Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl draudimo bendrovės teisės reikalauti iš draudėjo grąžinti dalį išmokėtos sumos, kai draudėjas draudimo sutartyje nustatytu laiku nesumokėjo draudimo įmokos.

Šioje byloje draudimo bendrovė pareiškė ieškinį, kuriuo prašė priteisti iš draudėjo 3652,69 Eur draudimo išmoką. Draudimo bendrovė nurodė, kad su draudėju sudarė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį. 2021 m. birželio 18 d. įvyko eismo įvykis, dėl jo draudimo bendrovė išmokėjo 3652,69 Eur nukentėjusiam asmeniui. Draudėjas laiku nesumokėjo draudimo įmokos (draudimo įmoka turėjo būti sumokėta iki 2021 m. birželio 18 d., draudėjas įmoką sumokėjo 2021 m. liepos 2 d.), todėl draudimo bendrovė pareikalavo, kad draudėjas grąžintų draudimo išmoką.

Pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė. Apeliacinės instancijos teismas ieškinį tenkino iš dalies, t. y. priteisė draudimo bendrovei iš draudėjo draudimo išmokos dalį – 2191,61 Eur.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs draudėjo kasacinį skundą, pažymėjo, kad apeliacinės instancijos teismas, spręsdamas, jog pagal draudimo sutartį įmoką reikėjo sumokėti iki 2021 m. birželio 18 d. 00.00 val., t. y. iki draudimo laikotarpio pradžios, tinkamai aiškino draudimo sutarties sąlygą dėl draudimo įmokos sumokėjimo termino.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, jog apeliacinės instancijos teismas, nustatęs, kad draudėjas draudimo sutartyje nurodytu laiku nesumokėjo draudimo įmokos, kad per tą laikotarpį pagal draudimo sutartį apdrausta transporto priemone buvo padaryta žala ir dėl to draudimo bendrovė išmokėjo 3652,69 Eur draudimo išmoką, tinkamai taikė teisės aktus, nuspręsdamas, kad yra pagrindas priteisti draudimo bendrovei iš draudėjo 60 proc. draudimo išmokos sumos.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti apeliacinės instancijos teismo sprendimą. 

Bylos Nr. e3K-3-91-403/2024 (aktyvi nuoroda). Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Vieša teismų sprendimų paieška.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: