„Gyventojai, kurie naudojasi e. paslaugomis, sutaupo nemažai laiko – jiems nėra būtinybės derintis prie įstaigos darbo laiko – elektroninė erdvė leidžia pasinaudoti reikalinga paslauga kiekvienam patogiu metu, 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę“, – sako Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inesa Byčkova.

Ligonių kasų interneto svetainėje prisijungiama prie Valstybinės ligonių kasos (VLK) elektroninių paslaugų platformos adresu https://e.vlk.lt per internetinę bankininkystę, taip pat el. parašo arba mobiliojo el. parašo pagalba. Prisijungę galite matyti tik savo VLK tvarkomus asmens duomenis.

Ar esu draustas?

Lankantis gydymo įstaigoje yra svarbu žinoti, ar esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Jei esate draustas, daugeliu atvejų pirminės ambulatorinės, stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Jeigu neturite galiojančio privalomojo sveikatos draudimo, turėsite sumokėti gydymo įstaigai už suteiktas paslaugas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos ir būtinąsias paslaugas, kurios nuolatiniams Lietuvos gyventojams apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.

Prisijungę prie https://e.vlk.lt, galite sužinoti net tik apie savo PSD galiojimą, bet ir užpildyti prašymą dėl privalomojo sveikatos draudimo valstybės lėšomis galiojimo laikotarpio patvirtinimo bei pateikti prašymą patikslinti VLK tvarkomus ir su privalomuoju sveikatos draudimu susijusius duomenis.

Jei prireikė ESDK ar sertifikato

Gyventojams, laikinai išvykstantiems į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją bei Jungtinę Karalystę, svarbu kartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę arba sertifikatą. PSD Lietuvoje apdraustiems žmonėms kortelė ir sertifikatas išduodami nemokamai. Šiuos dokumentus galite užsakyti prisijungę prie VLK elektroninių paslaugų platformos. Užsakyta ESDK gali būti atsiųsta į paštomatą – pasirinkus šį variantą, teks sumokėti už siuntimo paslaugą.

ESDK ar sertifikatas patvirtina jo turėtojo teisę į nemokamą būtinąją medicinos pagalbą staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, susižalojus ir pan. 

Prisijungus prie https://e.vlk.lt, vienam iš tėvų taip pat galima užsakyti ESDK arba suformuoti sertifikatą savo nepilnamečiams vaikams. Pildydami prašymą dėl kortelės ar sertifikato išdavimo, prašymo formoje turėtumėte pažymėti „prašau pagaminti / suformuoti ESDK / sertifikatą nepilnamečiams mano šeimos nariams“.

Kiek kainavo sveikatos priežiūros paslaugos ar vaistai?

Prisijungę prie VLK elektroninių paslaugų platformos, galite suformuoti duomenų suvestinę apie tai, kiek PSDF lėšomis buvo sumokėta už jums ir jūsų nepilnamečiams vaikams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, skirtus kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones. Tokias suvestines galima formuoti už pastaruosius 5 metus.

Taip pat galite pamatyti jums suteiktas stacionarines, reabilitacijos ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas bei laiką, per kurias jos buvo teikiamos. Galite pasitikrinti ir informaciją, susijusią su dantų protezavimu, endoprotezavimu, ortopedijos techninių priemonių, deguonies ar dirbtinės ventiliacijos aparatų, insulino ar infuzinių pompų nuoma.

Kaip gauti informaciją telefonu?

Gyventojai bendraisiais klausimais dėl privalomojo sveikatos draudimo konsultuojami telefonu +370 5 232 2222. Norint gauti informaciją, susijusią su asmens duomenų tvarkymu, reikia paciento sutikimo. 

Šį sutikimą galite parengti ir pateikti per VLK elektroninių paslaugų platformą https://e.vlk.lt. Paskambinę sutikime nurodytu telefonu, galėtumėte būti konsultuojami dėl visų VLK teikiamų paslaugų, įskaitant ir asmens duomenų tvarkymą.

Ligonių kasų elektroninės paslaugos VLK infografikas.png

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: