Šį trečiadienį per visas įmanomas informacines priemones buvo paviešinta Vyriausybės pozicija, kad nuo 2022 metų pradžios minimali mėnesinė alga kils iki 730 eurų per mėnesį ,,ant popieriaus“. Komentuodami savo ,,fiks‘‘ sprendimą vyriausybės nariai pabrėžė, kad dėl priimto sprendimo dar leis padiskutuoti Lietuvos Respublikos Trišalės Tarybos nariams, nors ironiškai pabrėžia, kad jų manymu darbdaviai ir profsąjungos dažniausiai nesusitaria. Tačiau Vyriausybė nutyli, kad jos sprendimai prieštarauja tarptautinei teisei ir įsipareigojimams, skelbia Lietuvos profesinių sąjungų federacija (LPSF) "Sandrauga".

Europos Socialinė chartija (ESC), kurią yra ratifikavusi ir Lietuvos Respublika nustato, kad minimali mėnesinė alga turi sudaryti ne mažiau, kaip 60 %  nuo valstybėje esančios vidutinės mėnesinės algos. Kad visiems būtų aišku vyriausybės ,,istorinis“ sprendimas sudaro tik 45 % vietoj ESC nustatyto 60 %.

Tai reiškia, kad didžiulis dujų, elektros, maisto produktų, paslaugų, įvairių naujų mokesčių įvedimas  iš esmės dar labiau padidins skurstančiųjų gretas ir įtampą Lietuvoje.

Kad išvengti manipuliacijų ir vaidybos ateityje Vyriausybė galėtų imtis veiksmų ir pasiskelbti karalyste. Tada nereikėtų vaidinti, kad reikalingos kokios tai Trišalės tarybos ar socialinis dialogas.

Valdžios pareiga yra tarnauti Tautai. Dirbančiųjų ir darbdavių atstovavimas iki šiol buvo vykdomas per LR Trišalę Tarybą. Viena iš pagrindinių  Trišalės Tarybos funkcijų patarti Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei socialiniais, ekonominiais ir darbo politikos klausimais. Šiuo atveju vyriausybė net neišklausius Trišalės Tarybos argumentų, motyvų ir siūlymų, pareiškė, kad jau nusprendė koks bus 2022 metų minimalus mėnesinis darbo užmokestis. Įsivaizduokime situaciją, kad teismas posėdžio pradžioje paskelbtų nuosprendį, o paskui praneša, kad bylos nagrinėjimas bus tęsiamas vėliau... Žmonės, kurie dar abejojo vykdoma politika pradeda suprasti, kodėl pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį visuomenės apklausoje nei vienas šios vyriausybės ministras,  neįvertintas teigiamai.  Atsaini, siaura, paviršutiniška ministrų,  pozicija tik dar kartą patvirtina, kad Socialinis dialogas ir klausimų perdavimas nagrinėti Trišalei Tarybai   yra tik dūmų užsklanda savo planams įgyvendinti.

LPFS "Sandrauga"  inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: