Pastarosiomis dienomis Lietuvoje ypač padidėjusi oro tarša dėl iš Sacharos dykumos vėjo atneštų dulkių. Taigi daugeliui kyla klausimas, ar šiuo metu saugu sportuoti lauke.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesoriaus dr. Arūno Emeljanovo teigimu, išsamių mokslinių studijų, nagrinėjančių Sacharos dulkių poveikį mūsų organizmui fizinio aktyvumo lauke metu, nėra. Tačiau galima rasti ne vieną studiją, kuri tiria fizinį aktyvumą ir oro taršą.

„Yra įvairių mokslinių tyrimų išvadų apie oro užterštumo įtaką sportuojantiesiems lauke. Vienų mokslininkų teigimu, sveikiems žmonėms fizinio aktyvumo lauke nauda atsveria galimas oro užterštumo pasekmes sveikatai. Kiti tyrimai rodo, kad sergantiesiems astma ar kitomis plaučių ligomis ilgesnis buvimas užterštame ore fizinio aktyvumo metu gali būti žalingas“, – sako LSU profesorius.

Apsvarsčius šias mokslinių tyrimų išvadas, A. Emeljanovas kviečia ir šiuo metu neatsisakyti fizinio aktyvumo. Jo teigimu, galima rinktis uždaras patalpas, sporto klubus ar pan.

„Sveikiems žmonėms, kurie sportuoja lauke, rekomenduočiau žemą ar vidutinį fizinį aktyvumą, nes didelio fizinio aktyvumo metu dažniau ir giliau kvėpuojame per burną nei per norį, todėl daugiau kietųjų dalelių patenka į kvėpavimo takus, o tai gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai. Be to, šiuo metu patarčiau atsisakyti (arba gerokai sumažinti) fizinį krūvį lauke tiems, kurie serga astma ir įvairiomis plaučių bei širdies kraujagyslių ligomis, įvairiomis lėtinėmis ligomis“, – rekomenduoja profesorius dr. A. Emeljanovas.

Lietuvos sporto universiteto inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: