Jonavos rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė rajono merui pateikė VšĮ „Jonavos ligoninė" veiklos stabilizavimo priemonių planą.

„Darbo grupė siūlo įteikti ligoninės vadovams meškerę vietoj jų prašomo kibiro žuvies – visą paketą priemonių, taip pat ir piniginę dotaciją reikalingai įrangai įsigyti ir patalpoms įsirengti. Visa tai siūloma tikintis, kad šios priemonės leis ligoninei užsidirbti daugiau pajamų, pasiekti teigiamą finansinę situaciją, pritraukti jaunų specialistų ir teikti kokybiškas paslaugas gyventojams", - sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Darbo grupė patenkino visus įstaigos atstovų prašymus, kartu siūlo įpareigoti Jonavos ligoninės vadovybę be išlygų laikytis įstatymų ir neviršyti tarybos nustatyto darbo užmokesčio fondo.

Taip pat siūloma, kad rajono taryba įpareigotų įstaigos vadovybę tęsti pradėtas ir ieškoti naujų įstaigos veiklos efektyvinimo priemonių, didinti pajamas, taupyti sąnaudas bei gauto rezultato sąskaita didinti įstaigos darbuotojų darbo užmokestį.

Ligoninės vadovus prašoma įpareigoti aktyviai bendradarbiauti su Sveikatos apsaugos ministerija ir dalyvauti ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis dalinai finansuojamose jaunų specialistų pritraukimo priemonėse.

„Ligoninė 2017 m. pavasarį nepasinaudojo tokių ES priemonių galimybėmis pritraukti jaunus specialistus, nors tuomet tai buvo galima padaryti prisidedant prie rezidentų finansavimo vos 20 proc. steigėjo lėšų", - pastebi darbo grupės narė, savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė.

Dar vienas pasiūlymas yra įpareigoti savivaldybės administraciją parengti ligoninės gydytojams skirtų būstų įsigijimo ir suteikimo tvarkos projektą.

Darbo grupėje dirbo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas (grupės pirmininkas), savivaldybės kontrolierė Jolanta Stuckaitė, VšĮ „Jonavos ligoninė" direktoriaus pavaduotojai Gediminas Ramanauskas ir Vidas Kaciušis, savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja J. Gumaniukienė, tarybos narė, SESR komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė ir tarybos narė, buvusi Jonavos ligoninės direktorė Aldona Balutienė.

Všį „Jonavos ligoninė" veiklos stabilizavimo priemonių plano meras  paprašė paaiškėjus, kad dėl nepagrįstai padidėjusių įstaigos išlaidų yra ne tik pažeidžiami teisės aktai, bet ir iškilo grėsmė ligoninei susidurti su normalios veiklos užtikrinimui reikalingų finansų trūkumu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: