Š. m. rugsėjo 10 d. Vilniuje vyko „Rimi Vilniaus maratonas“, kuriame paaiškėjo Lietuvos maratono čempionai ir prizininkai. Tarp moterų greičiausia buvo ir pirmą sykį šalies čempione tapo jonavietė Vilmantė Stašauskaitė (2:47.27,5). Mūsų kraštietė žinoma ir dėl kitų turimų pergalių sportinėje veikloje. Vilmantė Stašauskaitė kovo 7-ąją pelnė ir „Metų jonavietės - gerumo švyturys” nominaciją. Nors Vilniaus maratono nugalėtoja tapusi Vilmantė Stašauskaitė nelaiko savęs profesionale sportininke, tačiau gražius jonavietės pasiekimus temdo metami kaltinimai dėl dopingo sportinėje veikloje.
,,Šiemet pirmą kartą Rimi Vilniaus maratono varžybos buvo organizuojamos laikantis World Athletics Label taisyklių. Dėl to pirmą kartą buvo vykdomas sportininkų testavimas dėl dopingo naudojimo. Maratono distancijos nugalėtojos Vilmantės Stašauskaitės mėginio analizė patvirtinta kaip teigiama, pagal dabartinį WADA (Pasaulinės antidopingo agentūros) draudžiamųjų medžiagų buvimą/naudojimą.
Šiuo metu, kaip Rimi Vilniaus maratono organizatoriai, esame informuoti apie galiojantį laikiną suspendavimą, tačiau, laikantis Pasaulio lengvosios atletikos antidopingo taisyklių, rezultatai gali būti koreguojami ir piniginiai prizai išmokami tik gavus oficialų galutinį sprendimą dėl sankcijos takymo iš AIU (Athletics Integrity Unit), todėl Rimi Vilniaus maratono ir Lietuvos maratono čempionato rezultatai ir apdovanojimai bus koreguojami nedelsiant gavus galutinį sprendimą, vadovaujantis WA (World Athletics) taisyklėmis ir AIU organizacijos antidopingo nuostatais. Šiuo metu antidopingo byla vis dar yra nagrinėjama AIU organizacijos, todėl daugiau apie bylą komentarų negalime pateikti.
Esame už švarų sportą ir džiaugiamės galintys bendradarbiauti su Pasauline lengvosios atletikos federacija, siekiant užtikrinti švaresnę Lietuvos sporto bendruomenę ir sąžiningą varžymąsi”, - lapkričio 7-ąją paskelbė VšĮ „Tarptautinis maratonas“.
Dar prieš Všį ,,Tarptautiniui maratonui” oficialiai paskelbus apie teigiamą dopingo testavimą, sportininkė V. Stašauskaitė išvakarėse savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė, kad yra tik bėgikė mėgėja, niekada nepretendavusi į jokias nacionalinės rinktinės gretas, o apie draudžiamus preparatus žinių neturėjo.
,,Esu mėgėja bėgikė, sportuoju savarankiškai pagal siųsta bėgimo planą, per nuotolį. Niekada nebuvau įtraukta į antidopingo sąrašus, neturėjau nurodyti ką vartoju, kokius vitaminus perku, kokius vaistus geriu, ar kokie man išrašyti. Neturėjau nurodyti kur būnu, ką veikiu ir įsirašyti į sąrašus. Niekada nebuvau supažindinta su vartojimo ar ne vartojimo taisyklėmis, niekada nemačiau sąrašų su leistinomis ar neleistinomis medžiagomis, nesu niekur padėjusi savo parašo, kad žinau kas tai, kokios medžiagos galimos ir kas kaip ir panašiai. Dėl papildų niekada su niekuo nesitariau, savarankiškai skaitydavau internete ko reikia organizmui, pagal internetą pirkau sau papildus ir vitaminus.
Ne pretendavau niekada į jokias nacionalinės rinktinės gretas. Nebandžiau vykdyti normatyvų. Sportas yra mano hobis, aš iš jo nesu uždirbusi pinigų, negaunu paramos ar stipendijos iš jokių klubų ar organizacijų. Buvau tikrinta dėl dopingo vartojimo rugsėjo 10d. Vilniaus maratono metu, gavau laišką su atsakymu, jis kaip jau žinote yra teigiamas..
Siunčiu savo paaiškinimą kaip Meldoniumo dalelės atsirado mano organizme.
Vasara (rugpjūčio mėnesi) treniruojantis per karščius internete ieškojau informacijos, kaip padėti savo organizmui ir širdžiai, kad nebūtų padaryta žala sportuojant prie 30/32° temperatūros. Internete radau informacijos, kad mildronatas padeda apsaugoti širdį nuo persidirbimo ir yra rekomenduojamas medikų. Niekada nesidomėjau ar jis yra įtrauktas ar nėra į neleistinų medžiagų sąrašą.. Nebuvau įspėta, ar su pažindinta su jokiomis taisyklėmis. Mildronato nusipirkau paprastoje vaistinėje, kaip įprasta vaistą be recepto ir be darbuotojų klausimų, jį dažnai išrašo seniems žmonėms, ar per covida dažnam paprastam piliečiui. Mildronato geriau 10 tablečių, 5 dienas po 2 tabletes. Ir nemaniau, kad tai man kažkaip galėtų pakenkti, kaip sportininke, ar padės bėgti. Nežinojau ir nesidomėjau, kad jis yra įtrauktas į neleistinų medžiagų sąrašą. Apie jį sužinojau tik gavusi teigiamus Dopingo atsakymus, iki tol nemaniau, kad darau nusižengimą ir, kad galiu gauti už tai sankcijas.. Dabar suprantu, kad padariau nusižengimą ir suprantu savo klaidą. Esu pasiruošusi priimti visas man taikytinas sankcijas ir apribojimus. Atsižvelgiant, kad buvo rastas nedidelis kiekis ir pripažįstu savo kaltę kurią padariau per naivumą ir nežinojimą. Daugiau komentarų iš manęs nebus. Ramios nakties, brangieji”, - lapkričio 6-osios vakarą rašė V. Stašauskaitė pradžioje paminėjusi, jog apie šį atvejį žinojo jau apie du mėnesius.