Ukmergės rajono savivaldybės kuriamame miniatiūrų parke „Mini Lietuva“ jau atsirado pirmieji eksponatai – Ukmergės rajone esančio Antano Smetonos dvaro ir Jonavos Skarulių Šv. Onos bažnyčios maketai.
Pirmąsias parką „Mini Lietuva“ papuošusias miniatiūras Ukmergėje kartu su Ukmergės rajono savivaldybės atstovais apžiūrėjo Jonavos vicemerė Birutė Gailienė bei tarybos narė, Švietimo, kultūros bei sporto reikalų komiteto pirmininkė, Jonavos kultūros centro Turizmo informacijos centro padalinio vadovė Vijolė Šadauskienė.
Ukmergės rajono savivaldybės vadovai padėkojo Jonavos rajono savivaldybei už tai, kad patys pirmieji atsiliepė į ukmergiškių prašymus bei kvietimus prisidėti prie šio visas šalies savivaldybes vienijančio projekto.
„Kai šis projektas Ukmergėje pradėjo vystytis, vis sulaukdavome raštų iš jūsų savivaldybės. Mes labai palankiai į šią idėją reagavome. Mums ji pasirodė ir patraukli, ir prasminga, ir labai originali. Kadangi tuo metu artėjo Skarulių Šv. Onos bažnyčios 400 metų jubiliejus, labai norėjome, kad šios sukakties paminėjimas turėtų ir tam tikrą apčiuopiamą vertę. Labai džiaugiamės, kad radome būdą kaip įprasminti šios mūsų bažnyčios gyvavimo šimtmečius ir pačią Jonavą. Juk būtent nuo Skarulių prasidėjo Jonavos miesto istorija ir plėtra. Tad mums yra labai svarbu mažąją Skarulių bažnyčios kopiją turėti čia, Ukmergėje. Tikiu, kad ne vienas jonaviškis čia atvažiuos ir prie jos įsiamžins“, - kalbėjo B.Gailienė.
Pasak V. Šadauskienės, Skarulių bažnyčia - vienas unikaliausių objektų ne tik Jonavoje, bet ir Lietuvoje. Ją kaip padėką Dievui pastatė ir fundavo Andrejus Skarulskis po dvejus metus užtrūkusios kelionės į Šventąją žemę, kur jis lydėjo Mikalojų Kristupą Radvilą Našlaitėlį. Šios bažnyčios viduje esančios autentiškos XVII-ojo amžiaus pradžios medinės skulptūros laikomos pačiomis seniausiomis visoje Lietuvoje. Šią bažnyčią puošia ir vienas archaiškiausių – drožybinis medinis altorius bei malonėmis garsėjantis Šv. Marijos paveikslas. Bažnyčia veikia, bet ji nėra atvira kasdien. Pamaldos čia vyksta tik kartą per mėnesį – pirmąjį mėnesio sekmadienį.
97 cm aukščio, 160 cm ilgio, 155 cm pločio ir 60 kilogramų sveriančią, Ukmergę reprezentuojančio Antano Smetonos dvaro ir 160 cm aukščio, 160 cm ilgio, 80 cm pločio ir 80 kilogramų sveriančią Jonavą reprezentuojančios Skarulių Šv. Onos bažnyčios maketus pagamintos Vilniaus UAB „Idėja 3D".
Gaminant minėtų pastatų miniatiūras panaudotos naujosios technologijos, leidžiančios tiksliai atkartoti net ir smulkiausius pastato elementus, ko nebūtų įmanoma padaryti naudojant kitas gamybos technologijas. Pavyzdžiui, Skarulių Šv. Onos bažnyčios miniatiūroje yra paslėptas... karstas. Ir tik akyliausi parko lankytojai jį galės įžvelgti.
„Tikimės, kad miniatiūrų parke atsiradę pirmieji objektai suteiks impulso kitoms savivaldybėms aktyviau prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Parkas yra ir bus atviras visuomenei. Rajono gyventojai ir miesto svečiai gali bet kuriuo metu jame lankytis, naudotis sukurtomis laisvalaikio bei poilsio erdvėmis, įvertinti parke jau esančias ir dar jį papildysiančias naujas miniatiūras“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.
Pasak mero, dar kelios šalies savivaldybės besidomi miniatiūrų gamyba bei svarsto įvairius variantus. Dauguma šalies savivaldybių vertina savo galimybes dalyvauti Ukmergės rajono savivaldybės įgyvendinamame kuriamo miniatiūrų parko „Mini Lietuva“ projekte bei prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo ateityje.
Ukmergės rajono savivaldybės inf.