Privačių miškų savininkai, surengę protestą Kauno rajone, sausio 23–25 dienomis jungiasi į žemdirbių organizuojamą akciją bei miško technika vyks į Vilnių.  

Pasak Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) vadovės Giedrės Šlevinskės, blogėja privačių miškų savininkų ūkininkavimo sąlygos, tad su tuo taikstytis nebegalima, bei apgailestauja, kad tenka imtis tokių drastiškų priemonių.

„Bene trečdalyje privačių miško valdų atsirado naujos saugotinos buveinės, o tai reiškia, kad tūkstančiams miško savininkų ženkliai nuvertėjo miškai. Naujos saugotinos buveinės dar nėra įteisintos, o kirtimai miškuose, kuriuose bandoma įteisinti europinės svarbos buveines, jau yra sustabdyti. Be to, įsigaliojo nauja ūkininkavimo tvarka miškuose, kurie patenka į „Natura 2000“ teritorijas. Tad šiuo metu dėl jos kyla daug neaiškumų. Dalis miško savininkų negali darbuotis, nes nėra tvirtinami miškotvarkos projektai, nėra išduodami leidimai“, – pasakoja G. Šlevinskė.

Miškininkai šia protesto akcija reikalaus saugomų teritorijų plėtrą vykdyti ne privačių miškų savininkų sąskaita, o jas plėsti valstybinėje žemėje. Taip pat sieks, kad saugomų teritorijų steigimas būtų vykdomas su privačių miškų savininkų sutikimu pasirašant sutartis. Bus reikalaujama pradėti  saugomų teritorijų restituciją privačiuose miškuose, mokant adekvačias kompensacijas už jau įsteigtas teritorijas, kurios steigtos tinkamai neinformavus ir nesuderinus su miškų savininkais. Protestu bus reikalaujama panaikinti ir parduotos žaliavinės medienos apmokestinimo 5 proc. tarifu mokestį bei siekiama uždrausti biokuro tiekimą iš trečiųjų šalių apeinant sankcijas.

Pasipiktinę esančia tvarka privačių miškų savininkai į sostinę su technika atvyks jau sausio 23-iąją. Į Vilnių antradienio vidudienį ketinama pajudėti iš Batėgalos Jonavos rajone.

„Į sostinę įriedės 50 miškovežių, kurie dvi paras stovės pačiame centre. Norime būti išgirsti, tad kviečiame atvykti ir palaikyti privačių miškų savininkus“, – ragina PMSA direktorė G. Šlevinskė.

Privačių miškų savininkų asociacijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: