Radiacinės saugos centras kartu su Lietuvos radiologų asociacija šeimos gydytojams organizavo nuotolinį seminarą, skirtą aktualiems klausimams, susijusiems su spindulinės diagnostikos procedūrų pagrįstumu, aptarti ir pristatyti teisės aktų reikalavimus, susijusius su pagrįstumo užtikrinimu. 

Pasauliniai tyrimai rodo, kad atliekant įvairias spindulinės diagnostikos procedūras, nepagrįstai atliekama nuo 30 iki 70 proc. šių procedūrų. Viena dažniausių nepagrįstai atliekamų procedūrų priežasčių – siuntimai atlikti nereikalingus spindulinės diagnostikos tyrimus. Radiacinės saugos centras, atsižvelgdamas į šių tyrimų rezultatus ir siekdamas apsaugoti Lietuvos žmones nuo nepagrįstos apšvitos, bendradarbiauja su šeimos gydytojais, skiriančiais pacientams spindulinės diagnostikos procedūras, siekdamas juos supažindinti su nepagrįstai atliekamų tokių procedūrų problema, priminti  spindulinės diagnostikos procedūrų pagrįstumo aspektus,  galimus šios problemos sprendimo būdus bei, siekdamas gerinti šeimos gydytojų, skiriančių pacientams spindulinės diagnostikos procedūras, ir gydytojų radiologų bendradarbiavimą,  užtikrinant pacientų radiacinę saugą. 

Tokius seminarus planuojama rengti ir toliau, siekiant, kad spindulinės diagnostikos procedūros Lietuvoje būtų atliekamos pagrįstai.

Radiacinės saugos centro inf. 

Taip pat skaitykite: