Kovo 28-osios vakarą, apie 19 val.,  Upninkų sen., Upninkų k., Darbininkų g. gyventojai išgirdo, kad pas kaimynę kaukia dūmų detektorius. Atidžiau apsižiūrėję, kaimynai pamatė, kad iš gyvenamosios patalpos veržiasi dūmai, tad nedelsiant apie tai buvo pranešta pagalbos tarnyboms.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai atidarę duris aptiko uždūmintas patalpas, kurias teko išvėdinti, o viduje rado ir namų šeimininkę. Moterį teko išvesdinti iš patalpų, suteikti pagalbą.

Laimei, namų šeimininkė rimtai nenukentėjo, nes jos namuose neseniai buvo įrengtas dūmų detektorius, kurį kaukiantį ir išgirdo kaimynai, laiku iškvietė pagalbą ir taip pavyko išvengti rimtų gaisro pasekmių – sudegusių namų ar net žūties gaisre.

Šiemet šalyje vykdomos 3 prevencinės akcijos: „Būk budrus, išvenk gaisro“, „Saugūs namai“ ir „Padėk artimui“. Būtent pastarosios akcijos dėka, Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos inspektoriai aptariamu atveju ir buvo įrengę moters namuose naują dūmų detektorių, kuris fiksavo ant viryklės prisvilusio maisto dūmus.

Prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o jos metu gyventojus (vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, ir asmenis, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose) lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais.

Visų vykdomų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti juos įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias. Žmonėms suteikiamos konsultacijos ir patarimai gaisrinės saugos klausimais, atkreipiamas dėmesys į tinkamą kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą, elektros instaliaciją, kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras, paaiškinama, kodėl reikalingi autonominiai dūmų detektoriai.      

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: