Aplinkos apsaugos departamento Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami atliekų kontrolės tikslines išvykas nustatė asmenį, statybinėmis atliekomis atsikračiusį namų valdos sklype Ukmergės rajone.  

„Atliekas tvarkančias ar šalinančias įmones ir asmenis nuolat konsultuojame bei teikiame jiems svarbią metodinę pagalbą atliekų tvarkymo srityje. Deja, vis dar tenka susidurti su neteisėtai išpilamomis atliekomis miškuose, paežerėse ar privačių namų valdose. Todėl įspėjame, neteisėtai išpiltos atliekos užtraukia administracinę atsakomybę, taip pat pažeidėjams gresia ir transporto priemonės konfiskacija“,  –  sako Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius. 

Praėjusią savaitę per tikslinę išvyką aplinkosaugininkai Jonavoje pastebėjo traktoriaus priekaboje sukrautas statybines griovimo atliekas. Kadangi Jonavos rajone nėra įmonės, turinčios teisę statybines atliekas tvarkyti ar šalinti, pareigūnai nusprendė pasekti atliekas vežusį asmenį.  

Aplinkosaugininkų įtarimas pasitvirtino, statybinės atliekos iš Jonavos rajono buvo nuvežtos į Ukmergės rajono Mankūnų kaimą ir išpiltos ant žolinės dangos namų valdos sklype. 

Be to, valdoje buvo rasta ir daugiau statybinio griovimo atliekų. Atlikę matavimus, aplinkosaugininkai nustatė, kad aplinka užteršta 6,5 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų. Išmestas kiekis viršijo 5 kubinius metrus, tad transporto priemonė su priekaba, kuria padarytas pažeidimas, buvo paimta.   

 Asmeniui surašytas protokolas ir bus duotas privalomasis nurodymas atliekas sutvarkyti. Taip pat gresia nuo 2300 iki 2900 eurų bauda.   

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų per šiuos metus yra paėmę penkias transporto priemones: keturias Vilniaus mieste ir rajone, vieną Ukmergės rajone. 

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.  

Kilus klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: