Na gerai, gal pilka – ne visai tinkama spalva, kuri galėtų apibūdinti šiandienines mūsų būsenas. Ne vienam, ko gero, reikėtų stabtelėti ir gerai pagalvoti, kokias spalvas pasirinkti savo dabarties paveikslui. Daug nežinojimo, šešėlių, klausimų, kartais nuobodulio, dažnai rutinos ir įtampos.

O štai Jonavos viešosios bibliotekos sienomis nuo balandžio 23-iosios keliauja Aldonos Gustas laisvė, nesutramdyta laiko ir sunkių išgyvenimų. Šios Vokietijoje gyvenančios poetės ir dailininkės piešiniai nuo pirmųjų jų eksponavimo bibliotekoje akimirkų nepalieka abejingų. Priverčia bent trumpam sustoti ir įsižiūrėti, ką pasakoja ekspresyviais mostais popieriaus lapuose nuvingiuotos juodos linijos. Kiekvienas įžvelgia savus atsakymus erotiškumu, minimalizmu, lengva provokacija alsuojančiuose paveiksluose, pavadintuose pačios autorės sugalvotais vokiškais žodžiais.

„Taškų aš nekenčiu kaip maro. Mano eilės be taškų, nes pabaigos nėra.“ – viename interviu sako Aldona Gustas. Jonavos viešoji biblioteka kviečia aplankyti parodą ir patirti nepaprastą pabaigos nebuvimo jausmą, kylantį žvelgiant į piešinius. Sunku nesistebėti menininkės gebėjimu savo idėjas ir būtį iškalbėti per subtiliai trapią juodos ir raudonos dermę. „Dabar, kai Jono Meko nebėra tarp mūsų, Aldona yra garsiausia ir įdomiausia išeivijos lietuvė. Išleista net 19 pasaulinių antologijų, kuriose ji su savo kūriniais reprezentavo Lietuvą.“ – taip Aldoną Gustas apibūdina profesorė Raminta Lampsatytė. Aurelija Mykolaitytė viename iš straipsnių apie šią kūrėją rašo, kad poezijos ir dailės pasaulyje „ji yra mergaitė, išgyvenanti savo vaikišką būtį“. O ką pamatysite jūs? Iki pasimatymo bibliotekoje!

Kultūrinių veiklų organizatorė Kristina Jaskūnienė

Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: