ESO visada siekia subalansuoti elektros tiekimo patikimumo kokybę, kitaip tariant infrastruktūros apsaugą bei galimybę saugiai sodinti augmeniją – ši gyvina gatves, sukuria apsaugą pėstiesiems ir tampa savotiškais miesto plaučiais. Todėl, esantys elektros kabeliai negali tapti priežastimi drausti sodinti medžių ar krūmų.

Su šiuo taisyklių pokyčiu želdiniai „prisileidžiami“ arčiau jau dabar įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų. Iki pakeitimo nebuvo galimas joks želdinių sodinimas arčiau nei 2 metrai, o dabar atstumas ženkliai sumažintas, tiesa – siekiant apsaugoti tinklus ir aplinkinius, reikalinga išlaikyti nurodytus gylius arba naudoti apsaugines priemones.

Nuo šiol sodinant medžius, apželdinimo projekto derinimo metu suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi, atstumas nuo įrengtų kabelių ar jų konstrukcijų gali būti 0,7 m. Šis atstumas gali būti 0,7 m, tačiau šiuo atveju iki 10 kV įtampos kabeliai turi būti įrengti ne mažesniame kaip 0,7 m gylyje, o 35 kV įtampos – ne mažesniame kaip 1 m gylyje ir apsaugoti šaknų prasiskverbimą sustabdančiomis priemonėmis: geotekstile arba plastikiniu vamzdžiu.

Suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi krūmai gali būti sodinami nesilaikant atstumų.

ESO inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: