Už parašo klastojimą 66 metų T. T.  Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai vakar skyrė galutinę 1700,00 Eur (34 MGL) baudą. Prokurorui pasiūlius, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą, pranešė Kauno apylinkės teismas.

Teismas nustatė, kad T.T., eidama AB „Lietuvos paštas“ laiškininkės pareigas ir atvykdama nurodytu adresu ir įteikdama gavėjui siuntą, ji ant AB „Lietuvos paštas“ siuntos įteikimo pranešimo, registruoto nukentėjusiajai, suklastojo jos parašą ir tokiu būdu patvirtino, kad nukentėjusiajai 2021 m. lapkričio 17 d., 07:50:14 val. buvo įteikta registruota siunta.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta kaip įtariamoji T.T. kaltę pripažino ir parodė, jog pažįsta nukentėjusiąją, jos yra susitarę, kai jos nėra namuose, siuntas palikti pašto dėžutėje. 2021 m. lapkričio 17 d. atnešus registruotą siuntą nukentėjusiajai, pastarosios nebuvo namuose, todėl voką ji įmetė į pašto dėžutę, o tuomet savo planšetiniame kompiuteryje, kuris išduotas darbo tikslais, pažymėjo, kad įteikta registruota siunta. Taip pat, planšetiniame kompiuteryje ant siuntos įteikimo pranešimo pasirašė nukentėjusiosios vardu.

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad jokio registruoto laiško ar pranešimo atvykti į paštą atsiimti laiško negavo, jai niekas jo asmeniškai neįteikė. Dėl to mano, kad pašte galėjo būti suklastotas jos parašas ir tokiu būdu buvo neteisėtai parduota šeimos nariui priklausanti buto dalis. Nurodė, kad ji nepažįsta jokios paštininkės T. T. bei jokių sandorių raštu ar žodžiu nėra sudariusi nei su ja, nei su kitomis paštininkėmis. Jeigu būtų gavusi nurodyta tvarka iš notarės pranešimą apie buto pardavimą, būtų bandžiusi išsipirkti dalį iš savo šeimos nario. Šiuo atveju neturėjo tokios galimybės, dėl tos priežasties jaučiasi nukentėjusi, nes buto dalis buvo parduota nepažįstamam žmogui ir jai nežinant.

Skiriant bausmę T. T., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas vienas nesunkus nusikaltimas. Teisiama pirmą kartą, administracine tvarka nebausta, yra vyresnio amžiaus, našlė. Paskirta 2550 Eur (51 MGL) bausmė  sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 1700 Eur (34 MGL) bauda.

Pažymėtina, kad už šį nusikaltimą  gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

T. T., nesutikdama su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Atnaujinta 2022-04-20 12 val. 20 min.

Reaguojant į Kauno apylinkės teismo pranešimą, savo komentarą pateikė Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis.

„Veiklos skaidrumui bei antikorupcijai įmonėje skiriame itin didelį dėmesį, turime daugybę prevencijos priemonių, kurios leidžia apsisaugoti nuo netinkamo darbuotojų ar partnerių elgesio. Į vagystę ar bet kokį kitą teisinį pažeidimą įmonėje žiūrime labai griežtai, jų netoleruojame. Tokie atvejai nėra dažni, o kai su jais susiduriame, visada imamės atitinkamų priemonių – bendradarbiaujame su teisėsaugos pareigūnais“, - teigia Andrius Varnelis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: