2021 m. spalio 1 - ąją panaikintas kone dešimtmetį galiojęs leidimas šalia komunalinių atliekų konteinerių palikti stambias atliekas – baldus, kilimus, kitus stambius buities ir namų apyvokos daiktus. Tiesa, tais metais kurį laiką Savivaldybės tarybos patvirtintų atliekų tvarkymo taisykles pažeidusiems asmenims griežtesnių nuobaudų nei įspėjimas, nebuvo skiriama, bet – neilgam.

2021 m. lapkričio 13 dieną pakeitus Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK 367 straipsnį), buvo panaikintas įspėjimas. Tai reiškia, kad nuo tos dienos visi pažeidėjai – šiukšlintojai, netinkamai atsikratantys atliekomis jau gali sulaukti realių, piniginių baudų.

Kaip skelbia ANK, Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Pasidomėjome, kiek realių baudų, per kelis šių metų mėnesius, buvo skirta Jonavos rajono pažeidėjams.

Administracinė atsakomybė už atliekų palikimą šalia konteinerių pagal ANK 367 str. taikyta 18 asmenų, informavo Jonavos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) ir atliekų tvarkytojas „Jonavos paslaugos“.

Beje, verta priminti, kad UAB „Jonavos paslaugos“ tvarkomos kolektyvinių konteinerių aikštelės yra filmuojamos, tad informacija apie pažeidėjus perduodama ne tik VTS, duomenys apie šiukšlintojus gali būti perduoti ir Aplinkos apsaugos departamentui. Tuo atveju, kai fizinis ar juridinis asmuo išmeta atliekas už savo sklypo ribos – gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ar miškuose – administracinė nuobauda neatleidžia jo nuo prievolės padengti šių atliekų surinkimo, išvežimo ir šalinimo kaštus.

Anot VTS, pranešimai apie šiukšlintojus juos pasiekia tiek iš UAB „Jonavos paslaugos“, tiek iš seniūnų. Apie šiukšlintojus pranešti gali ir gyventojai el. paštu vts@jonava.lt.

Jei nufilmavote pažeidėją ar žinote pažeidėjų gyvenamą vietą, vardus ar pavardes, apie tai galite pranešti ir UAB „Jonavos paslaugoms“ tel. 8 349 53689 arba el. paštu atliekos@jonavospaslaugos.lt

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: